Předchozí
1 z 4
Další

Pomohl hned dvakrát. Novák přispěl k fotbalovému restartu i na dobrou věc

Pro fotbal toho udělal už hodně. Hlavně pro ten v Benešově, kde působí jako předseda klubu. Tomáš Novák ale v současné složité době udělal dost i pro celý český fotbal. Co přesně? V době „pokoronavirové“ pomohl k tuzemskému fotbalovému restartu. A to tím, že zorganizoval takzvanou Letní ligu. „Bylo jasné, že nám fotbal bude chybět. Proto jsme už od rozhodnutí o předčasném ukončení všech neprofesionálních soutěží přemýšleli, co dál. Zamysleli jsme se nejen nad sportovní stránkou věci, ale i nad fanoušky a našimi partnery. Chtěli jsme jim zajistit alespoň nějakou náhradu,“ říká.

Tomáš NovákZdroj: Deník / Karel Smetana

To zpočátku nebylo vůbec jednoduché. Jinak ale Letní liga vzbudila ve fotbalovém prostředí velký zájem. Důkazem je, že kromě domácího Benešova se zúčastnily přední celky ČFL - Slavia Praha B, Bohemians Praha 1905 B, Viktoria Plzeň B, Táborsko a Písek. Na své si pak přišli i fanoušci, když bylo sehráno dohromady třicet utkání (každý s každým hrál dvakrát), po nichž se celkovým vítězem stalo Táborsko. „Po počátečních komplikacích, díky omezením na straně některých klubů, kdy docházelo k častým změnám původních termínů utkání, se vše ustálilo a soutěž proběhla, včetně online přenosů a tří televizních přenosů, naprosto bez problémů. Ke spokojenosti nejen nás, jako organizačního týmu, ale i účastníků, což dokládají poděkování z klubů jako je Slavia Praha či Viktoria Plzeň. Potažmo ke spokojenosti diváků, partnerů soutěže i partnerů klubů,“ těší Nováka.

Tomáš NovákZdroj: Deník / Karel Smetana

Ještě větší radost má však z toho, že celá soutěž dostala charitativní rozměr. „Náš klub si je dlouhodobě vědom společenské odpovědnosti. Jak je příležitost a Letní liga jí poskytla, snažíme se ji využít i tímto směrem. I proto zní jedno z našich hesel SK Benešov – více, než jen fotbal. Třeba i při našem přátelském utkání s AC Sparta Praha minulý rok jsme přispěli dražbou sparťanského dresu podepsaného celým týmem,“upozorňuje. Jen díky aukcím dresů Milana Škody, Alexe Krále a podpoře společnosti Metal Conexion, která věnovala vítězi 25 tisíc korun na dobročinné účely, se podařilo přispět částkou 51 350 korun. Celkově bylo ale vybraných peněz daleko více. A to díky týmu Písku, který v rámci soutěže věnoval 25 tisíc korun na domácí hospic Athelas. Částka tak nakonec přesahovala 75 tisíc korun. „A z toho mám velkou radost,“ říká Novák.

Tomáš NovákZdroj: Deník / Karel Smetana

Nelze tak konstatovat nic jiného, než že se Letní liga vydařila. I proto Tomáš Novák už teď přemýšlí nad zimní variantou, kterou hodlá zorganizovat. „V Benešově je velmi kvalitní hřiště s umělou trávou, navíc jsme na strategicky výhodném místě - blízko Prahy, takže věříme, že jsme schopni připravit a realizovat zajímavou soutěž i v zimě. Opět by se jednalo o atraktivnější alternativu přípravných zápasů, tentokrát ale chceme přizvat i kluby ze zahraničí,“ prozradil.

Tomáš NovákZdroj: Deník / Karel Smetana