Předchozí
1 z 6
Další

Natálie Jägrová: Lidé by si měli vybírat svého domácího mazlíčka s rozumem

Natálie Jägrová z Bystřice založila v roce 2010 spolek Naděje pro čtyři packy. Nejdřív to byla spíše forma dočasné péče o nalezená zvířátka ve Čtyřkolech, ze které vznikl v Bystřici u Benešova útulek, kam se museli přestěhovat za lepšími prostorovými podmínkami. Nabízí k adopci nalezené pejsky i kočky, kterým však předtím poskytne nezbytnou péči jako odblešení, odčervení, očkování či kastraci.

Natálie Jagrová.Zdroj: Deník / Michal Bílek

Funguje to u nás tak, že maminka mi pomáhá s administrativou, jako jsou třeba darovací smlouvy či potvrzení o darech, chodí na poštu a podobně. Já si dělám evidenci zvířat, protože chci mít o nich přehled. Mám v péči 16 psů a 6 koček k adopci a pak ještě hospodářská zvířata, která však k adopci nejsou. Zájemci, nejčastěji děti, si je však mohou prohlédnout.

Natálie Jagrová.Zdroj: Deník / Michal Bílek

Jelikož byl zrušen útulek pro zvířata v Maršovicích, musíme teď brát všechny nalezence. Předtím jsme se o ně dělili. Ale těch nalezenců oproti jiným regionů není moc, tak to není tak zlé. Mnozí si mohou klást otázku, jestli není rizikové pořídit si z útulku zvíře. Nechci vypadat, že lobuji za zvířata z útulku slepě, ale myslím si, že když si lidé nechají poradit a vybírají psa s rozumem, tak ne.

Natálie Jagrová.Zdroj: Deník / Michal Bílek

Když jdou do solidního útulku, kde jim ke zvířeti řeknou maximum, tak jsem přesvědčena, že je to menší riziko, než koupit si štěně. Protože mnoho lidí nemá zkušenosti s jejich výchovou a mohou toho dost pokazit. Dnes se dá už i přes internet podívat na webové stránky různých útulků a vybrat si skutečně vhodné zvíře.

Natálie Jagrová.Zdroj: Deník / Michal Bílek

Při jeho pořizování je nutné zvažovat čas, finance, možnosti a schopnosti. Ke každému se typově hodí něco jiné. Když jsou to začátečníci, měli by zavolat do vícero útulků, aby měli širší okruh, ze kterého by si mohli vybrat. Mít jasnou představu o pořizovaném zvířeti. Jestli chci domácího mazlíčka, kterého budou opusinkovávat děti, nebo něco jiného.

Natálie Jagrová.Zdroj: Deník / Michal Bílek

Jsme rádi, když nám lidé pomohou materiálně, donesou pamlsky, granule a podobně. Také máme vysoké finanční náklady na kastraci, očkování a čipování. A kdo by neměl tolik finančních prostředků, uvítáme, když přijde a pejska nám vyvenčí. Máme pár stálých venčitelů psů a půjčujeme je také na procházky a výlety.

Natálie Jagrová.Zdroj: Deník / Michal Bílek