Předchozí
1 z 6
Další

Jitka Šulcová: Když o mě říkají, že jsem čarodějnice, směji se tomu

Jitka Šulcová se narodila v Labech, malé místní části obce Zvěstov. Po svatbě se odstěhovala do Vlašimi a tam žila dalších mnoho let. V Labech však má své kořeny, a tak se tam vrátila. Rekonstruovala rodinnou usedlost a jak sama říká, do města už by jí nic nedostalo. Má dvě dospělé děti a dva vnuky. Jako podnikatelka se živí distribucí obědů a kromě toho, že prakticky neustále zvelebuje svůj dům i jeho okolí, je také empatická a senzitivní. Díky tomu dokáže například najít i geopatogenní zóny.

Senzibilka Jitka Šulcová.Zdroj: Deník / Michal Bílek

Že tuhle schopnost mám, jsem zjistila už jako dítě. Jezdila jsem k tetě do Vracovic a ta takové vlohy měla také. Měla doma řadu knížek, z nichž čerpala a jednou mi řekla, že by chtěla vědět, jestli to umím také. Moje máma takové vlohy nemá a tak ji zajímalo, jestli jsem z rodiny tuto schopnost pochytila alespoň já. Je proto docela zajímavé, že moje dcera má vlohy velmi slabé a syn je úplně bez nich.

Senzibilka Jitka Šulcová.Zdroj: Deník / Michal Bílek

V době, kdy už jsem byla větší, mě teta vyzvala, ať se tomu věnuji dál, abych mohla být lidem prospěšná. Jenže toho jsem se vždycky docela bála a neměla jsem k tomu odvahu. Kdyby teta, která mě k tomu vedla, neumřela, asi by to bylo jiné. Škoda, v době, kdy už na mě měla dost času, odešla. Takže své schopnosti vlastně uplatňuji jen pro své známé, ne pro cizí lidi.

Senzibilka Jitka Šulcová.Zdroj: Deník / Michal Bílek

Moje vlohy ale nespočívají v tom, že najdu pramen vody, to neumím. Můžu ale najít zónu v bytě nebo domě a také poradit známým, která potravina jim nedělá dobře, i když to oni sami třeba ani netuší. Dokážu, a to úplně přesně, najít také nemocnou část těla. Ale už neumím a nechci říkat, co přesně to je. A už vůbec bych se nepouštěla do nějakého léčení. Od toho tady jsou lékaři.

Senzibilka Jitka Šulcová.Zdroj: Deník / Michal Bílek

Přes to všechno a navzdory tomu, že se jedná o docela módní záležitost, se nechci tímto způsobem život ani si přivydělávat. Proto nenabízím tuhle službu cizím lidem. Nechci nikomu ublížit. Když mě ale známí požádají, udělám to kvůli nim a poradím jim. Třeba jim doporučím, jak mají přestavět své ležení, aby zóna nerušila jejich spánek a neohrožovala jejich zdraví.

Senzibilka Jitka Šulcová.Zdroj: Deník / Michal Bílek

Zóny hledám pomocí zlatého řetízku, který jsem dostala od rodičů a svého zlatého prstenu. Ten mi dává zprávu kýváním nebo točením. A když o mě někdo řekne, že jsem čarodějnice, směji se tomu. Můj muž to o mě totiž říká celý život. :-)

Senzibilka Jitka Šulcová.Zdroj: Deník / Michal Bílek