Předchozí
1 z 6
Další

Jakub Kachlík: Chci pomáhat onkologicky chorým dětem

Uspořádal první a velice úspěšný ročník cyklozávodů Na kole dětem Toulavou. Na počest svého syna, který se vyléčil z leukémie. V této charitativní akci by Jakub Kachlík z Votic rád pokračoval, aby mohl získat co nejvíce peněz na biologickou léčbu leukémie dětí, kterou pojišťovna ještě nehradí. Bylo s tím mnoho zařizování, administrativy, ale povedlo se to a 23. června se závody uskutečnily. Jelo se z Votic do Sedlčan vesničkami a pak směrem Prčice. Dělalo to přibližně 68 kilometrů.

Lidé odvedle: Jakub KachlíkZdroj: Deník / Michal Bílek

Pomáhal mi Luboš Mudra, kterého znám už asi 30 let a který se zabývá organizováním cyklozávodů. On také vymyslel název Toulava, který jsem chtěl použít do svého pojmenování akce Na kole dětem Toulavou. Spolupracuji i s Josefem Zimovčákem z nadačního fondu Na kole dětem, který zaštiťuje projekty na podporu onkologicky nemocných dětí.

Lidé odvedle: Jakub KachlíkZdroj: Deník / Michal Bílek

Ale chtěl bych se ještě vrátit k tomu, proč to všechno dělám. Mám syna, Toníka, který, když mu bylo pět let, onemocněl na leukémii. Začalo to tím, že jsme byli v kině, a když skončil film a my jsme pak šli domů, vůbec nechtěl kráčet, vypadal unaveně a ospale. Tehdy jsem si myslel, že se mu jen nechce. Bral jsem to, jako že si vymýšlí.

Lidé odvedle: Jakub KachlíkZdroj: Deník / Michal Bílek

Pak jsme byli na horách na lyžích. K slabosti a únavě se přidružila horečka, to jsme si už přestali myslet, že jen zkouší naše hranice. Rozhodli jsme se s nim zajít k lékaři. Ještě doteď si mám v hlavě ten hrozný pocit, když jsme se to dozvěděli. Na chvíli jsem přestal i chodit a bylo mi skutečně mizerně.

Lidé odvedle: Jakub KachlíkZdroj: Deník / Michal Bílek

Věřím, že teď je už to zlé za námi a nastal čas pomáhat i dalším dětem vyzdravět. Prvního ročníku závodů se zúčastnilo 160 cyklistů, s čím jsem vůbec nepočítal a příjemně mě to překvapilo. Uvědomil jsem si kolika lidem záleží na druhých a chtějí pomoci. Jeden pán přišel až z Hodonína a přes svůj věk 76 let zvládl celou trasu.

Lidé odvedle: Jakub KachlíkZdroj: Deník / Michal Bílek

Druhý ročník jsme naplánovali na neděli 21. června 2020. Mám radost z atmosféry, která se na peletonu vytvořila, pociťuji vděk ke všem, kteří se jakkoli zúčastnili a přispěli, bylo i mnoho sponzorů. Měli jsme i zapečetěnou pokladničku a částka, která v ní byla, přesáhla běžné hranice. Někdo tam dokonce vložil bankovku v hodnotě 5000 korun. Škoda, že nevím, kdo to byl.

Lidé odvedle: Jakub KachlíkZdroj: Deník / Michal Bílek