Předchozí
1 z 5
Další

Ivana Veselá z Benešova se věnuje ruční výrobě

Ivana Veselá propadla ruční výrobě a postupně se dostala až k otevření svého obchodu. Její výrobky můžete koupit v Benešově. Mezi její koníčky, kromě toho co dělá, patří divadlo, příroda, focení mraků a západů slunce.

Ivana Veselá z Benešova se věnuje ruční výroběZdroj: Ivana Veselá

Před čtyři lety jsem musela ze zdravotních důvodů zůstat doma dlouhou dobu, a abych se „nezbláznila", tak jsem začala vyrábět šperky z polymeru, Fimo, a jezdila jsem je prodávat na jarmarky, výstavy, trhy.

Kabelka z ruční dílny Ivany Veselé.Zdroj: archiv Ivany Veselé

Jednoho dne jsem dostala šicí stroj a začala se učit šít. Po pár týdnech jsem od šití polštářů a jednoduchých věcí začala šít tašky a zkoušela kabelky. Měla jsem pozitivní ohlasy a to mě hnalo dál se zdokonalovat, vymýšlet nové designy a začít šít i na zakázku dle přání klientek. Před rokem a půl jsem si pořídila už profesionální šicí stroj na koženku a podobné materiály. Díky tomu se zase můj sortiment mohl rozrůst o další zajímavé kousky.

Kabelka z ruční dílny Ivany Veselé.Zdroj: archiv Ivany Veselé

Během loňského roku, v říjnu jsem si otevřela obchůdek v pasáži Tyršova v Benešově. V obchůdku většinou vyrábím šperky z přírodních kamenů, oceli nebo další doplňky - klíčenky, záložky, brože a doma šiji.

Obchod Ivany Veselé z Benešova.Zdroj: archiv Ivany Veselé

Šití věnuji všechen možný volný čas, hlavně víkendy nebo část dovolené. Baví mě nové výzvy, někdy velmi specifické přání klientek. Sama mám spousty nápadů, ale bohužel jen málo času.

Kabelka z ruční dílny Ivany Veselé.Zdroj: archiv Ivany Veselé