Předchozí
1 z 5
Další

David Wolf: Díky pandemii jsme vystoupili konečně i na domácí půdě

David se svým bratrem Richardem tvoří už sedmou generaci artistů Wolfových, kteří baví publikum po celém světě. Z těch nejatraktivnějších lze vzpomenout angažmá v Japonsku, prestižní festival v Monaku před Monackou princeznou, divadla ve Švýcarsku, Skandinávii, Francii či v Německu. Ačkoli David bydlí s rodinou v Benešově, ve svém městě a celkově v Čechách vystoupili letos v červnu úplně poprvé.

Artista David Wolf.Zdroj: DENÍK/Michal Bílek

V našich vystoupeních se zaměřujeme na humorné scénky s akrobatickými prvky na hrazdě, ve vzduchu, žonglérské vystoupení, nebo iluzionistické triky. Jsme rádi, když se lidé dobře baví, paradoxně máme nejpozitivnější reakce od diváků v Německu. Vystupujeme pod oficiálním jménem Wolf brothers už kolem dvaceti let.

Artista David Wolf.Zdroj: DENÍK/Michal Bílek

Moje manželka Natali nám dělá manažerku a občas na vystoupení asistentku. Máme dvě dcery, ta mladší cestuje po světě s námi, má individuální studijní plán, starší je přes školní rok u babičky, aby mohla pravidelně navštěvovat školu. Více jí to tak vyhovuje i proto, že se věnuje moderní gymnastice. Nevím ještě, jestli se vydají po stopách svých rodičů, každopádně to necháváme plně na nich a na jejich rozhodnutí.

Artista David Wolf.Zdroj: DENÍK/Michal Bílek

Denně tři a více hodin cvičím, trénuji, posiluji tělo. Kvalitní fyzická i psychická příprava je nutná, aby vše na pódiu klapalo bez zádrhelů. Naštěstí, když se i přesto vyskytnou, tak je umíme zamaskovat tak, aby to vypadlo, že je to ve scénáři. Zatím nás kočovní život baví, ale možná jednou přijde čas, kdy se budeme chtít nastálo usadit.

Artista David Wolf.Zdroj: DENÍK/Michal Bílek

Když vláda nastolila v březnu mimořádná opatření, měli jsme už pobaleny kufry a byli připraveni vycestovat. Jelikož to padlo, rozhodli jsme se využit možnost a vystoupit po ukončení nouzového stavu konečně doma v Benešově. Jsem za to rád a doufám, že se naskytne více možností předvést naše vystoupení a rozesmát lidi tady v České republice. Jen co to situace dovolí, plánujeme pár velkých představení v divadlech i v Praze.

Artista David Wolf.Zdroj: DENÍK/Michal Bílek