Předchozí
1 z 5
Další

Anna Horáková: Ráda bych se podívala na zoubek ilustracím

Anna Horáková, jejíž největším koníčkem je malování, se narodila v Praze, ale drtivou většinu svého života strávila v Benešově, kde také započala svou školní docházku. Konkrétně na Základní škole Jiráskova, odkud po dokončení páté třídy přestoupila na Gymnázium Benešov. Nyní kompletuje sedmý ročník osmiletého studia, po jehož dovršení by se prozatím nejraději ubírala do Brna na Masarykovu univerzitu, přesněji pak na filozofickou fakultu.

Gymnazistka Anna Horáková.Zdroj: Kristýna Mláková

Když nevěnuji svůj čas škole, mám hned několik zálib; ráda peču a vařím, mám koťátko, které si nějakým způsobem ukradlo celé moje srdce a obrovskou částí mého života je hudba. Ale mou největší vášní je výtvarné umění. Malování i kreslení jsem zbožňovala už od malička. Nejraději jsem svoje umělecké nadání zachycovala na zdech domova pomocí pastelek a voskovek a to potom moje maminka malovala vařečkou na můj zadek. (smích)

Gymnazistka Anna Horáková.Zdroj: Kristýna Mláková

Už ve školce jsem trávila spoustu času kreslením a malováním a nejradši jsem měla papíry a čtvrtky velké skoro jako já. Většina mých výtvorů byly princezny, které se postupem času přeměnily na všední lidi. Opravdu ráda kreslím portréty lidí různých věků a národností. Baví mě zkoumat lidský obličej, všechny křivky, tvary, dokonalosti i nedokonalosti.

Gymnazistka Anna Horáková.Zdroj: Kristýna Mláková

Ráda si člověka rozebírám do částí, které důkladně prozkoumám a pak si jej poskládám celého znovu; do jednoho celku. Výtvarné výchově jsem se věnovala na místní základní umělecké škole od druhé do deváté třídy, poté jsem si ji ve škole vybrala na další dva roky jako volitelný předmět místo hudební výchovy.

Gymnazistka Anna Horáková.Zdroj: Kristýna Mláková

V budoucnu bych se ráda podívala na zoubek ilustracím; momentálně si pohrávám s kresbou nadpřirozených bytostí, jelikož zde mohu popustit uzdu své fantazii. Jinak bych se též viděla na studiu psychologie či sociologie. Ještě uvidíme, kam mě vítr zanese. Rodiče mě v mém koníčku i všem ostatním podporují, za což jsem jim moc vděčná.

Gymnazistka Anna Horáková.Zdroj: Kristýna Mláková

Michaela Macourková