VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTO: Základní umělecké školy soutěžily

Benešov - Ve dnech 10. – 11.února se konala okresní soutěž ZUŠ. Vyhlašovatelem soutěže je MŠMT. Pořadatelem okresního kola soutěže se stala Základní umělecká škola Josefa Suka Benešov. Do soutěže byli přihlášeni soutěžící z Benešova, Čerčan, Votic a Vlašimi

25.2.2009
SDÍLEJ:

Barbora Nováková v kategorii příčná flétna postoupila do krajeFoto: Václav Turek

Výkony soutěžících hodnotily dvě odborné poroty, která byly složeny převážně z pedagogů všech ZUŠ v okrese Benešov.
V úterý 10. února se konalo okresní kolo soutěže ZUŠ v oborech sólový a komorní zpěv. V osmi kategoriích se zúčastnilo čtrnáct žáků z čerčanské a benešovské ZUŠ. V porotě usedly paní učitelky z obou uměleckých škol Jana Gernertová z benešovské a Ema Gallová z čerčanské školy. Předsedkyní poroty byla Eva Nacházelová z Benešova.
Zástupcem těch nejmenších, v nulté kategorii, vystoupila Alžběta Faltejsková z Benešova. Svým výkonem dosáhla až na postup do krajského kola, které se bude konat 18. a 19. března v Benátkách nad Jizerou.
Za první kategorii vystoupila Linda Leová, zastupující benešovskou školu, a Erika Galová z Čerčan. Obě děvčata postoupila z prvního místa do Benátek. Linda s celkovým počtem bodů 68 a Erika se 74 body.
Edita Kleinová, zastupující druhou kategorii a uměleckou školu v Benešově bohužel do dalšího kola nepostoupila, ale vyzpívala si pěkných 60 bodů.
Třetí kategorie v sólovém zpěvu vystoupili Gallová Johana z Čerčan, Le Thao Anh, Kapounová Adéla a Režný Miloš z Benešova. I tady postoupily dvě soutěžící; Johana Gallová se 67 a Le Thao Anh se 63 body.
Štěpánka Tomášová ze čtvrté kategorie se na Benátky bohužel těšit nemůže, ale i přesto předvedla pěkný výkon.
Vystoupení soutěžících v páté kategorii byly výborné. Rozhodnout, kdo postoupí do krajského kola, bylo pro porotu skutečně těžké. Zazpívaly Hana Kronovetrová a Klára Masnicová z Čerčan a Klára Lázničková a Eliška Průšová z Benešova. Nakonec se porotra rozhodla, že benešovský okres budou zastupovat obě Kláry. Klára Masnicová dostala 71 a Klára Lázničková 67 bodů.
Klasová Ráchel předvedla velmi pěkný výkon. Se 67 body zaslouženě postupuje do krajského kola a bude reprezentovat devátou kategorii.
V oboru komorní zpěv reprezenotovaly čerčanskou školu Hana Kronovetrová a Klára Masnicová. Jejich dvojhlas je probojoval do Benátek se 66 body.
Celé toto soutěžní kolo proběhlo ve velmi příjemné atmosféře a všichni soutěžící předvedli kvalitní výkony. Všem žákům, kteří postoupili, přejeme hodně štěstí a skvěle naladěný hlas do krajského kola v Benátkách nad Jizerou.
Ve středu 11. února pak probíhala soutěž hudebního oboru ve hře na dechové nástroje. Tato soutěž byla rozdělena do dvou bloků. V jednom bloku soutěžili hráči ve hře na zobcovou flétnu a ve druhém pak hráči na dechové nástroje dřevěné a žesťové. Výkony hodnotila sedmičlenná porota, která byla složena z pedagogů všech ZUŠ působících na území okresu Benešov.
Ve hře na zobcovou flétnu soutěžilo 17 žáků v kategoriích II. – VII.. Ti předvedli velmi pěkné výkony a téměř polovina jich postoupila do krajského kola, které bude probíhat ve dnech 16. – 17. března v ZUŠ Františka Kmocha v Kolíně. Tradičně nejúspěšnější v této oblasti byla ZUŠ Čerčany, ze které postoupilo 6 hráček na zobcové flétny - Martina Lázničková, Tereza Melíšková, Kristina Ratajová, Zuzana Horáková, Eliška Podroužková a Monika Zuberová. Další dvě soutěžící (Bohumila Peroutková a Monika Kačenová) pak postoupili za ZUŠ Vlašim.
Ve hře na dechové nástroje bylo přihlášeno nejvíce žáků za dobu konání soutěží ZUŠ – celkem 46. V této oblasti byla zase nejúspěšnější ZUŠ Josefa Suka Benešov a ZUŠ Vlašim.


Byla zastoupena celá řada dechových nástrojů

příčná flétna – postup Jitka Pallová, Barbora Nováková, Aneta Hořejší ze ZUŠ Benešov, Markéta Tůmová, Silvia Matoušková, Karolína Čmuchová ze ZUŠ Vlašim

klarinet – postup Jiří Tůma, David Král, Josef Škvor ze ZUŠ Benešov, Václav Štětina ze Zuš Vlašim

saxofon – postup Petr Hlom ze ZUŠ Benešov

trubka – postup Aleš Král ze ZUŠ Votice, Patrik Aliji ze ZUŠ Benešov

tenor – postup Ondřej Šusta ze ZUŠ Benešov, Pavel Strnad ze ZUŠ Vlašim

tuba – postup Vít Dvořák ze ZUŠ Benešov


Okresní soutěž proběhla v krásném prostředí ZUŠ Josefa Suka Benešov v přátelské atmosféře především mezi porotou a mladými umělci. Výkony všech soutěžících byly na velmi dobré úrovni a právem za to patří všem soutěžícím blahopřání a poděkování. Vždyť věnovali přípravě jistě nemálo času a energie. Těm, kteří se probojovali do krajského kola přeji, aby se jim soutěžní vystoupení podařilo, aby si odnesli ze soutěže hezké zážitky, případně navázali přátelství se svými kolegy z ostatních škol a aby reprezentovali co nejlépe své ZUŠ ve Středočeském kraji.

Václav Turek, Jitka Pazderová, ZUŠ Josefa Suka Benešov

Autor: Roman Mašek

25.2.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Finanční poradce 20 000 Kč

Finanční poradci specialisté Osobní bankéř/ka - Vlašim. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu: Komenského 1862, Vlašim, Kontakt: Dagmar Beerová Bc., tel.: +420 725 700 971, e-mail: dagmar.beerova@moneta.cz, , Osobní bankéř/ka – Vlašim, Nemáte pracovní zkušenosti? Nevadí. Už nějaké máte? Skvěle! Staňte se odborníkem na finance, který dokáže poradit. U nás dostanete příležitost ať už jste čerstvě po škole nebo je Vám třeba přes 50. A hlavně, pro dobré prodejce máme dobrou odměnu., , U NÁS BUDETE, Pečovat o naše klienty, radit jim při výběru a prodávat naše produkty a služby na obchodním místě, Telefonicky zajišťovat servis našim klientům, Pracovat s bankovními systémy a aplikacemi, Připravovat potřebné dokumenty , Sdílet své zkušenosti s kolegy, , BEZ ČEHO SE NEOBEJDETE, Minimálně SŠ vzdělání s maturitou, Znalosti práce na počítači, Předložení výpisu z rejstříku trestů při nástupu, , CO VÁM NABÍDNEME, Rozmanité benefity – sami si zvolíte na co Vám přispějeme (může to být příspěvek na stravování, penzijní pojištění, volnočasové aktivity a mnoho dalšího), Kromě pěti dalších dní dovolené nad rámec zákona i další dny volna navíc, třeba když se necítíte fit , Příležitost k růstu s možností vypracování se na manažera nebo specialistu, Podporu ve Vašem vzdělávání od prvního dne, , Pozn. Výše finančního ohodnocení se odvíjí od plnění plánů a délky úvazku. Pracoviště: Moneta money bank, a.s. - vlašim, komenského 1862, Komenského, č.p. 1862, 258 01 Vlašim. Informace: Dagmar Beerová, +420 725 700 971.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotnický záchranář 26 000 Kč

Zdravotničtí záchranáři Zdravotnický záchranář na oddělení chirurgie JIP a ARO. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 26000 kč, mzda max. 38000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Hledáme zdravotnické záchranáře na chirurgii JIP (nejlépe s osvědčením). Směnný provoz. Nabízíme:- adekvátní finanční ohodnocení s ohledem na praxi ve zdravotnictví , - náborový příspěvek - týden dovolené navíc - firemní stravování- příspěvek na bydlení , - možnost zajištění ubytování s příspěvkem na bydlení- penzijní připojištění po 1 roce práce , - zvýhodněné firemní jesle- 2 dny zdravotního volna- podporu vzdělávání- další firemní benefity. Pracoviště: Nemocnice rudolfa a stefanie benešov, a.s., nemocnice středočeského kraje, Máchova, č.p. 400, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Petra Zbořilová, +420 317 756 554.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 15 000 Kč

Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních Uklízeč/ka v ubytovacím zařízení. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracoviště: Tvoršovice, Úklid hotelových pokojů a společenský prostorů. První kontakt e-mailem.. Pracoviště: Golf konopiště a.s., 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Milan Sojka/ MUDr. Stanislav Beran, .

Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 15 000 Kč

Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) zedník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště Chotýšany, První kontakt telefonicky nebo e-mailem.. Pracoviště: Morado chotýšany s.r.o., 257 28 Chotýšany. Informace: Markéta Králová, +420 317 850 900.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto
5

Klíšťata netrápí lidi ve všech regionech stejně

Videosouhrn 18. června 2018

Rozšířená realita v žaláři a dobře skrytá marihuana pro Poláky: videa dne

OBRAZEM: Vlašimské koupaliště má nové sprchy

Vlašim - Poprvé v historii se návštěvníci vlašimského koupaliště Na Lukách sprchují teplou vodou. Do nové sezóny vstoupilo zařízení s novými sprchami a umývárnami v prostorách převlékáren. Zároveň provozovatelé investovali do nových dřevěných roštů určených k odpočinku. 

Cestování vlakem podpoří stamiliony korun

Střední Čechy – Stamiliony, nad nimiž se nezasvěcenému málem zatají dech, podpoří osobní dopravu na železnici. Pro letošní rok se částka ve středních Čechách téměř blíží dvěma miliardám korun. Vyplynulo to z jednání středočeských radních, kteří v pondělí schvalovali rozpočtové opatření k zapojení účelové dotace ministerstva dopravy na úhradu prokazatelné ztráty ve veřejné drážní osobní dopravě v roce 2018. Přes kraj tak stát posílá Českým drahám téměř 503 milionů korun; přesně to dělá 502 692 251 Kč.

KRÁTCE: minikoncert v Pyšelech, dobročinná akademie či uzavírka silnice

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu. 

OBRAZEM: Opravují ohradní zeď v Týnci nad Sázavou

Týnec nad Sázavou - V těchto dnech pobíhají kameníci se sbíječkou v ruce kolem fary v Týnci nad Sázavou. Zeď, která ji ohraničuje, bude mít nové spáry a budou vyměněny vrchní cihly.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT