Nejen zajímavá hudební produkce, ale i bohatý doprovodný program potěší přítomné na festivalu ve Vlčkovicích. Mezi prvními skupinami, které dnes událost v 18.45 hodin zahájí, nechybí Vypsaná Fixa, Květy, Už jsem doma, Mucha či Ström. Na Velké scéně, kde se kapely představí, bude živo až do 2.15 hodin ráno. Ani v té chvíli ale program na festivalu nekončí. Až do 6 ráno bude v Chill outu hrát DJ.

I libouňská náves by se měla v budoucnu přeměnit. Studie se dotýká především lokality kolem rotundy a hřbitova v Libouni.
Vzhled vsí se změní, své návrhy dají i občané

VlčkoviceFest nabízí mimo Velké scény, Chill outu i Malou scénu. Ta bude obsazená méně známými kapelami, které taktéž začnou hrát již dnes od 18 hodin. Teprve zítra se ale festival doopravdy rozjede. Pro návštěvníky bude připravený i fotbalový turnaj v Třešňovce, divadelní představení či program pro děti, který je letos na festivalu úplnou novinkou. „Ve Fořtovně jsme vytvořili prostor po nejmenší účastníky festivalu. Rodiče tak mohou zde děti nechat v dětském koutku. Mimo to se budou ve Fořtovně číst pohádky,” řekl Jan Počepický, koordinátor festivalu.

Zajímavé také je samotné zakončení letošního festivalu ve Vlčkovicích. V neděli od 10 hodin bude totiž na Malé scéně, tedy pod širým nebem, připravená bohoslužba Ládi Heryána.

Kapela Visací zámek odehraje svůj koncert na víkendovém festivalu Krásný Ztráty Live na Konopišti.
Jan Haubert z Visacího zámku: Na Konopišti vznikne zajímavá smečka

Výtěžek z multižánrové akce bude, stejně jako je tomu každý rok, věnovaný na sociální projekty Statku Vlčkovice.