Nejen zajímavá hudební produkce, ale i bohatý doprovodný program potěší přítomné na festivalu ve Vlčkovicích. Mezi prvními skupinami, které dnes událost v 18.45 hodin zahájí, nechybí Vypsaná Fixa, Květy, Už jsem doma, Mucha či Ström. Na Velké scéně, kde se kapely představí, bude živo až do 2.15 hodin ráno. Ani v té chvíli ale program na festivalu nekončí. Až do 6 ráno bude v Chill outu hrát DJ.

VlčkoviceFest nabízí mimo Velké scény, Chill outu i Malou scénu. Ta bude obsazená méně známými kapelami, které taktéž začnou hrát již dnes od 18 hodin. Teprve zítra se ale festival doopravdy rozjede. Pro návštěvníky bude připravený i fotbalový turnaj v Třešňovce, divadelní představení či program pro děti, který je letos na festivalu úplnou novinkou. „Ve Fořtovně jsme vytvořili prostor po nejmenší účastníky festivalu. Rodiče tak mohou zde děti nechat v dětském koutku. Mimo to se budou ve Fořtovně číst pohádky,” řekl Jan Počepický, koordinátor festivalu.

Zajímavé také je samotné zakončení letošního festivalu ve Vlčkovicích. V neděli od 10 hodin bude totiž na Malé scéně, tedy pod širým nebem, připravená bohoslužba Ládi Heryána.

Výtěžek z multižánrové akce bude, stejně jako je tomu každý rok, věnovaný na sociální projekty Statku Vlčkovice.