Pokud by platilo, zpěvák Vlasta Horváth z Vranova by už dál nesoutěžil. Jenže neplatí, a tak jeho třetí vítězství nemusí být poslední.

„Vítězství mi dělá rozhodně velkou radost,“ přiznal Vlasta při přebírání ceny.

Do redakce ho doprovodily manželka Markéta s dcerou Lindou.

„Výsledek ankety je ukázka toho, že moji fanoušci a nejspíš můj Fanklub, jsou mi pořád věrní a zachovali mi přízeň,“ zhodnotil Vlasta, který se na výsluní českého showbusinessu vyhoupl po svém vítězství ve druhé řadě soutěže Česko hledá SuperStar.

I když měl Vlasta z Otíka nefalšovanou radost, místo ve špici ankety svým hlasováním nepodporoval.

„Ne, žádný hlas jsem si opravdu neposlat. Přiznám se. Vlastně jsem stav hlasování ani nesledoval. Mám na to ale člověka, který mě průběžně informoval,“ usmál se s tím, že po všech zkušenostech, které nabyl mezi špičkou české hudební scény, ho soutěže nechávají víceméně v klidu.

Jedním z nejvěrnějších fanoušků Vlasty Horvátha je pochopitelně jeho otec Emil. Že syna podporoval potvrdila k údivu Vlasty i jeho žena Markéta.

„Táta volá už jen Markétě. Na to, co mi říká, často zapomínám, proto volá už jen mé ženě,“ zasmál se. „Přes Markétu vyřídí všechno.“

Vlastu Horvátha v nejbližší době čeká vystoupení na Žofíně při Agrárním plesu a pak koncert s kapelou najatých muzikantů v Brně. Dokončuje také nahrávání nového nosiče. Ve fázi myšlenek a vymýšlení je také Vlastův nový videoklip, který by se podle jeho přání mohl točit už v únoru.

Nad kariérou muzikálového zpěváka už ale Vlasta zlomil hůl. Casting do muzikálu Ježíš pro Vlastu nedopadl a další pokusy už vzdal.

„Hrát roli a zpívat při tom pro mě není přirozené, jsem spíš muzikant. Prostředí muzikálu mi nesedí,“ potvrdil. „Tuhle kapitolu už jsem uzavřel. V některých muzikálech jsem vystupoval, ale radost mi to nepřinášelo. Raději skládám a zpívám, “ řekl.

Nová trofej Benešovský Otík se Vlastovi hodně líbila a už v redakci společně se ženou plánovali, kam ji doma umístí. „Lindě je deset měsíců, už začíná chodit a mohla by na sebe cenu strhnout. Musíme všechny ceny někam přestěhovat,“ vysvětlil.

Žádnou zimní dovolenou nyní Horváthovi neplánují. Markéta si zalyžuje s bratrem při dvoudenním pobytu na horách, Vlasta se bude po tu dobu starat o Lindu.

„Já mám raději letní dovolenou, na ni už pojedeme všichni,“ potvrdil Vlasta.

Jasno má s manželkou Markétou také o dalším potomkovi.

„V tuhle chvíli si nedovedu představit, že by tu byl ještě jeden človíček, kterému bych měl rozdělit to, co nyní dávám Lindě. Markéta se mnou souhlasí. Další dítě určitě chceme, ale nechci, aby dostávalo méně, než naše první. Chci, abychom si to užívali stejně, jako nyní s Lindou,“ dodal Vlasta Horváth, trojnásobný laureát Benešovského Otíka.