Na www.benesovskydenik.cz čtenáři zaklikli jeho jméno celkem 3128x. Druhý Jan Zevl ztratil na vítěze v této části klání pouhých 30 hlasů. Jiří Kobyle na třetím místě měl stále úctyhodnou podporu, přesto za Horváthem zaostal o 1070 bodů!

Vlasta Horváth si včera v redakci převzal Benešovského Otíka. Zařadí ho vedle dalších cen v rodinném domě ve Vranově u Čerčan. „Mám vystavené všechny, takže i ty, které jsem získal díky čtenářům v soutěžích s Deníkem,“ uvedl.

První trofej získal už před šesti lety. Posluchači si koupili celkem 20 tisíc nosičů s jeho debutovým albem s názvem Místo zázraků. „Za to jsem dostal platinovou desku a ocenění získal i za to, že to bylo současně mé první, debutové album,“ vzpomíná.

Úspěchy v soutěžích Hudebník Benešovska 2009 a Benešovský Otík 2010 spočinou vedle cen získaných v soutěži Rozjezdy pro hvězdy nebo Česko hledá SuperStar.

Individuální ceny sice stále usměvavého barda těší, ale více žije přítomností, koncerty a muzikály. Hraje boha Apolona v rockové opeře Oidipus Tyranus uváděné Metropolitním divadlem.

Vlasta Horváth chystá už své třetí album. Pomáhají mu v tom muzikanti ve staronové kapele.

„Skupina nemá jméno. Na plakátech je napsáno jen Vlasta Horváth s kapelou. Je to proto, že si na vystoupení najímáme muzikanty – basáka a klávesistu. Na kytary hrajeme s bráchou Radkem, za bubny nově sedí další bratr, fotbalista Martin,“ uvedl třiatřicetiletý Vlasta, který se stane už na jaře poprvé otcem.

Chtěl sice kluka, ale přání se mu nesplní. „Bude to holka, Linda,“ řekl s tím, že zatím ještě neví, zda se zúčastní porodu. „Markétku bych chtěl podpořit, ale ještě se musím rozmyslet, zda k porodu půjdu,“ dodal vítěz Benešovského Otíka.