„Mile mě překvapilo, jaký je zájem,“ uvedl Ladislav Jenšík, provozovatel biografů v Benešově a Vlašimi.

Kino začalo hrát v pátek 12. července a promítá denně. Stejně často pak jeho provozovatel s pomocníky instaluje a zase uklízí z někdejší ledové plochy 300 židlí.

Vzhledem k zájmu publika, které do Vlašimi podle Jenšíka jezdí i z Benešova, je jisté, že se na zimním stadionu bude promítat i napřesrok.„S tím jsme do toho s městem šli,“ potvrdil provozovatel biografu, i když přiznal, že otázka poplatků městu a z toho vyplývajících případných vlastních zisků zůstává nyní otevřená.

Diváci se v příštích dnech mají skutečně na co těšit. Dokonce je ještě v srpnu čeká i jedna slavnostní předpremiéra. Na 20. až 22. srpna Ladislav Jenšík zajistil projekci nové české komedie Přes prsty. Premiéru film jinak bude mít teprve ve čtvrtek 29. srpna. „Kvůli tomu bude na stadionu také doprovodný program, koncert kapely Vořežprut a omezený počet míst,“ dodal Ladislav Jenšík.

Vlašimské letní kino má sice střechu, ale nemá stěny. Diváci si proto mohou užívat kulturu na čerstvém vzduchu, a to až do neděle 8. září.