„Trénink trval pouhé dva dny a za tak krátký čas jsou děti schopné se stát kouzelníky, žongléry, artisty nebo fakíry,“ potvrdila Blanka Horálková, zástupkyně ředitele pro první stupeň Zákkladní školy Vorlina Vlašim s tím, že ve čtvrtek 1. června dopoledne za účasti publika, žáků základní školy, proběhla generálka a odpoledne premiéra představení.

Následující dva dny, tedy v pátek a sobotu pak do hlediště přijde veřejnost, tedy také rodiče účinkujících a děti z vlašimských mateřinek.

Paseka, 516 metrů nad mořem.
Nová rozhledna: Na Trhový Štěpánov se místní i turisté podívají už letos z výšky

Základem projektu je především spolupráce s ostatními účinkujícími a získávání sebevědomí. Blanka Horálková také potvrdila, že soubor účinkujících čítá na čtyři stovky dětí různého věku. „Projekt jsme měli poprvé zhruba před pěti roky, a protože byl opravdu velmi úspěšný, nyní jsme ho znovu obnovili,“ uvedla zástupkyně ředitele.

Projekt má za cíl přinést určitou sounáležitost mezi dětmi, vzájemnou spolupráci a podporu a třeba také rozvíjení obratnosti. Žáci si přitom mohli sami vybrat, která cirkusová disciplína se jim nejvíce zamlouvá. „Při dvouhodinovém představení si pak každý užije svou chvilku slávy,“ dodala Blanka Horálková s tím, že žákům se akce velmi líbila a užili si ji.