Formace spolu vystupuje zhruba půl druhého roku a její anglický název si příznivci hudby Fromu mohou vysvětlovat různě.

„Vlastně to vzniklo tak nějak samo, jednou při cestě vlakem," pátrá bubeník Petr Pantoflíček v paměti po důvodech pojmenování anglickou předložkou From, což přeloženo do češtiny znamená jen prosté z, ze nebo od či podle. „Vymysleli jsme tehdy spoustu pěkných jmen, ale jak se ukázalo, byla už zabraná," potvrdil bubeník s tím, že pátrání po jiné kapele From bylo na internetu, a to jak mezi tuzemskými, tak mezi zahraničními formacemi, neúspěšné. A právě proto zvolili tenhle jednoduchý a snadno zapamatovatelný název.

„Právě tohle „z" o nás taky něco vypovídá. V podstatě je to taková kravina, kterou si nikdo nedal," je přesvědčený kytarista Martin Libra.

From je teď jejich značka. A to přes to, že tenhle originální název má jednu, zatím dost podstatnou vadu na kráse.

„Když na internetu do vyhledávače zadáte jen slovo From, najde to spoustu věcí vztahujících se k té předložce, ale kapelu z Benešova rozhodně ne," připomněl kytarista a zpěvák Dan Netušil.

Ale i bez internetu se kapela za tak krátkou dobu svého působení zapsala do historie. Přinejmenším ankety čtenářů Benešovského deníku. Právě oni ji totiž svými hlasy poslali až na samý vrchol soutěže.

„Zisk Benešovského Otíka je pro nás známkou, kterou nám dali naši fanoušci," míní zpěvák Dan Netušil. „Ale to je pro nás také závazkem. Teď se od nás bude očekávat nějaká kvalita," je přesvědčený. „Budeme se muset ještě lépe sehrát, ještě více cvičit, trénovat," tvrdí Dan.

BENEŠOV. Podle členů kapely, kteří pro Benešovský deník hovořili krátce před svým vystoupením v jednom z benešovských barů, je pro ně ocenění čtenářů a zisk titulu Benešovský Otík, jakýmsi odrazovým můstkem.

„Chtěli bychom se dostat dál i mimo Benešovsko," vysvětloval basák Zdeněk Toula. „Chtěli bychom oslovit fanoušky…" nestačil už dopovědět, protože mu do řeči skočil Jirka Pilát „…v Americe," navázal na začatou Zdeňkovu myšlenku. Kvůli salvám smíchu pak měl rozhovor neplánovanou přestávku. „Tak vysoké cíle zatím nemáme, ale rozšířit naše publikum se určitě dá," dokončil pak myšlenku Zdeněk Toula.

Kapela by v první řadě chtěla nahrát kvalitní demo snímek. Právě ten je jakousi vstupenkou do rádií i na další koncerty a právě ten jí stále chybí. Měl by to být jen nosič zvuku, na DVD si zatím From netroufá. Ale zpátky se ještě stále drží i v přihlašování skupiny do soutěží začínajících kapel. Pro svůj vlastní pocit prý vystoupení a písničky musí ještě řádně dopilovat.

„Pak teprve můžeme zkoušet nějakou soutěž. Do té doby, to nemá cenu," míní Dan Netušil, který je současně také držitelem Benešovského Otíka v kategorii Zpěvák.

From se chystá i na další koncerty, první z nich se uskuteční už v pátek 21. února v Soběhrdech. Ale vystoupit by formace chtěla například i při některé z akcí v benešovském pivovaru, kde místní kapely dostávají prostor před početným publikem. I jim by pak From zahrál některou z vlastních skladeb. Ty vznikají v dílně formace kolektivně. Základem je kytarový riff, krátký hudební nápad, ke kterému si pak každý z muzikantů přidá to své.

Jak se jim to daří, se můžete přesvědčit právě při jejich koncertu v Soběhrdech, kde zahraje společně s formacemi Jinovatka a Cukletu.

From hraje zhruba rok a půl ve složení:
Zdeněk Toula (32 let) - basová kytara
Jiří Pilát (30 let) - kytara a druhý hlas
Martin Libra (24 let) - kytara
Dan Netušil (21 let ) - kytara a zpěv
Petr Pantoflíček (21 let) - bicí