Právě tam se sešlo přesně 324 zájemců o malou roli v seriálu, který se bude letos natáčet nejen na Benešovsku, konkrétně v Konopišti, ale také v rakouském hlavním městě Vídni a Salcburku.

Konkurz spočíval jen v tom, že si produkce vzala údaje o zájemcích a vyfotila si je. Točit se začne už koncem tohoto týdne v interiérech zámku a podle produkce filmaři využijí každý den pro komparz nejvýše deset až patnáct lidí.

Nové dílo by mělo být dotočeno ještě letos v létě, pak přijde na řadu práce ve střižně a dalších specializovaných pracovištích studií. Dílo ukáže v kostce život soukromý i podnikatelský zakladatele firmy „vyrábějící" v Karlových Varech minerální vodu, Heinricha von Mattoni.

Pro Českou televizi ho točí režisér Marek Najbrt, který si pro hlavní roli Heinricha von Mattoni vybral pro různá časová obdobích tři generace herců. Nejstaršího Mattoniho by měl ztvárnit Jiří Bartoška.

V seriálu si zahrají i další známí herci jako David Švehlík, Vojtěch Dyk, Aňa Geislerová, Josef Abrhám, Tatiana Wilhelmová či Zuzana Bydžovská. Na obrazovkách České televize by se měl seriál objevit na podzim příštího roku.