Svou zatím největší výstavu Homo tempus představuje Barbora Kysilková tvořící pod jménem Barbar. Ta žila v různých evropských metropolích včetně Prahy, aby ruch velkoměsta vyměnila za samotu ve švédských lesích, kde žije se svým přítelem.

Barbar svá tvoří díla na rozhraní realistické a hyperrealistické malby. Na svou tvorbu používá nejen tradiční plátno, ale i mramorové, nebo měděné desky. Výstava potrvá do 12. února. V poslední den je od 16 hodin na programu komentovaná prohlídka.

Z výstavy Zimní inspirace z dílny dětí ze Školní družiny při MŠ a ZŠ v Sázavě.
FOTO: Výstava Zimní inspirace byla o čtrnáct dní prodloužena

Nově byla v Šímově zahájena výstava tvorby benešovského rodáka Pavla Sequense nazvaná Ludus continuat. Jde o díla spojující realistické a snové motivy. Jako hlavní motiv je nejčastěji znázorněno ženské tělo, na obrazech deformující se a mnohdy je zahaleno barvou, dříve teplých oranžových odstínů. Nynější autorova tvorba používá spíše barev studených. Komentovaná prohlídka proběhne 25. ledna v 17.30 hodin. I tato výstava končí 13. února.

Pro děti si muzeum připravilo tradiční sobotní dílny. Ta příští se koná 22. ledna a navazuje na zmiňovanou výstavu Homo tempus. Tématem je ornament a bude použita technika linorytu s následným tiskem na látku. Počet účastníků je omezen, a proto je nutná předchozí registrace. Podrobnosti najdete ZDE.