Patronem představení byl tehdy hudební skladatel Josef Suk, který v Křečovicích žil a tvořil. Jeho vnuk Jan Suk nyní křečovickým ochotníkům nabídl pomoc s režií a úpravou textu hry.

Divadelní soubor Křečovice v současnosti aktivně nabírá nové členy. „Jediným kritériem pro přijetí je nadšení z nové zkušenosti pod dohledem profesionálního vedení. Věkové hranice jsou neomezené,“ uvedl zakladatel spolku Josef Bucek.

Divadelníky čeká několik měsíců pravidelného zkoušení v místní klubovně a následně premiéra, která se odehraje v rekonstruovaném objektu pojmenovaném Hudební a kulturní stodola Josefa Suka. V budoucnu pak plánují se hrou putovat po okolních vesnicích a divadelních festivalech.

Josef Bucek se svou rodinou opravuje v Křečovicích bývalý hostinec, ve kterém se památné divadelní představení v roce 1921 uskutečnilo. „Když se o plánu obnovení divadelní tradice dozvěděl vnuk skladatele Jan Suk, šéfredaktor, spisovatel a režisér rozhlasových her, byl nadšen a nabídl se k režii a úpravě textu této veselohry do současného jazyka,“ dodal Josef Bucek.

Zajímavostí podle něj je, že finanční výtěžek z odehraných představení spolku tehdy pomohl při stavbě památníku padlým vojínům ve světové válce 1914 - 1918, který stojí dodnes na návsi v Křečovicích.

Jaroslava Tůmová