Atmosféru v kinosále si pochvaloval také známý televizní 
a divadelní režisér Jaroslav Hanuš uvelebený při programu vedle zvukaře. Právě Hanuš, coby nový obecní radní křísí čerčanskou kulturu. Samozřejmě, není na to sám, pomáhá mu řada místních. A s nimi se mu podařilo uvést do života literárně – hudební pásmo. První, ale nikoliv poslední. Publiku se představili nejen žáci místní hudební školy, studenti a profesoři Deylovy konzervatoře, ale do Čerčan přijali pozvání také čeští filharmonici a jejich kolegové z orchestru Národního divadla. Jejich hudební přednes proložil recitací Máchova Máje herec Stanislav Zindulka.

Pro pohodu návštěvníků udělali pořadatelé prvního literárně hudebního pásma maximum. Už třeba tím, že sestavili program z jednotlivých, nepříliš dlouhých částí a tím udrželi jejich pozornost. Právě pro diváky také sloužilo občerstvení, kterého si mohli užít během přestávky při konverzaci na trávníku před kinem či v jeho předsálí.

„Bylo to úžasné," rozplýval se nad zdarem večera radní Jaroslav Hanuš. „Touhle akci jsem chtěl dokázat, že kino je pro pořádání takových záležitostí životaschopné. To se povedlo, i když musím přiznat, že jsem byl asi týden předem dost nervózní a měl jsem noční můry z toho, že do kina přijde málo lidí. To se naštěstí nepotvrdilo a atmosféra byla fantastická. A jsem také rád, že se nepotvrdilo to, že lidi v Čerčanech kulturní akce příliš nezajímají. Byla to zkrátka fantazie," dodal Jaroslav Hanuš.

Další hudební akce se do čerčanského kina chystá na neděli 14. června, kdy vystoupí při koncertu pražský soubor Karamélija v programu nazvaném Hudební koktejl s příchutí lásky a vášně. Právě proto zazní slavné operní a operetní árie v podání flétny, violoncella a klavíru a diváci uvidí i latinskoamerické tance v podání profesionálů z Bene dance art teamu, Kláry Novákové a Jana Lípy, s doprovodem živé hudby.