„Celá akce má společenský přesah. Potkají se při ní návštěvníci s klienty, což přispěje k integraci i snížení stigmatizace a obav ze strachu z mentálního postižení, protože naši klienti jsou v podstatě normální lidé, jen mají snížený intelekt,“ připomněl ředitel CSS Tloskov Matěj Lipský s tím, že hudba je jednotný jazyk, a tak se mohou bavit všichni dohromady. „Víme, že to funguje, protože děláme během roku spoustu podobných akcí.“

Vedle profesionálů na pódiu v parku vystoupí také amatéři. Třeba ti domácí, tloskovská formace Kabrňáci, která přehlídku kapel zahájí. Publiku se v Tloskově 1. června představí také Ivan Hlas & Norbi Kovács, Aneta Langerová, Pipes and Pints, Horkýže Slíže, Tata Bojs, Keks nebo skupina Kašpárek v rohlíku. Vystoupí i dlouhodobí podporovatelé CSS Gingerhead, Slapdash Rockabilly, Naděje nebo Bratrstvo Luny.

Na své si přijdou i vozíčkáři, pro něž centrum vybuduje speciální tribunu. Díky ní nebudou muset imobilní fandové hudby „trpět“ přímo pod pódiem. „To pak vidí jen nohy účinkujících… Chceme ukázat, že to jde udělat i jinak,“ dodal Matěj Lipský.

Maratón hudby dvanácti interpretů vyznávajících různé styly hudby odstartuje první červnovou sobotu, hodinu před polednem. Na své si přijdou například i děti a to díky vystoupení Kašpárka v rohlíku. Dvě stage pak odstraní prodlevy při střídání kapel mezi jednotlivými vystoupeními.