V době festivalu zájemci uslyší mnoho hezkých písniček. Předtím ještě od 9 do 11.30 hodin Klub historických vozidel v Benešově v doprovodním programu představí vozy vyrobené do roku 1960. Samozřejmě nebude chybět ani občerstvení a zajištění pitného programu z produkce pivovaru Ferdinand. Každý příchozí dostane festivalovou placku.

V hlavním hudebním programu od 12 do 22 hodin si návštěvníci vyslechnou sedm kapel. Jednou z nich, bude i kapela pod tajemným názvem MZH, ve které hrají a zpívají někteří muzikanti a lidé, kteří se pohybují kolem známé kapely Tři sestry. Sestry právě už minulý týden věnovaly 25 tisíc korun na ORL oddělení benešovské nemocnice v rámci  své akce 34 let open air v pražském Braníku. V hlavním městě převzal peníze za nemocnici primář oddělení Jaroslav Kraus.

Dalšími kapelami, které festival otevřou, jsou Poprask a Ruce nohy. Benešovská kapela Ruce nohy, kterou tvoří zkušení hudebníci, vystoupí od 13.15 do 14.15 hodin a účastníci uslyší světové rockové songy jako například Honky tonk woman, Smoke on the water, Knock´in on heaven´s door, Still got the blues, či Unchain my heart a mnoho dalších léty prověřených hitů.

Skupina Poprask hraje hned na začátku festivalu od 12 hodin. Jedná se o seskupení muzikantů a fandů do muziky z Integrovaného centra sociálních služeb Odlochovice. Tato kapela vystupuje už mnoho let a přináší radost a nadšení z muziky po celém benešovském regionu a okolí.

Do Benešova přijede také v duu s bubenicí své doprovodné kapely 5P a zároveň klávesistkou a zpěvačkou Pájou Táboříkovou i Luboš Pospíšil. „Se svým naléhavým přednesem nemá u nás mezi zpěváky konkurenci,“ psalo se v recenzích na jeho nedávný albový komplet Route 66.

Luboš Pospíšil zahájil svou hudební pouť v roce 1969 v řadách populárního C&K Vocalu a brzy se stal jeho nejoblíbenějším členem. Zásadně se podílel např. na průlomovém CD Generace, zejména v druhé půlce sedmé dekády se ale stále častěji prosazoval s písněmi, které z tvorby mateřského souboru vybočovaly a paralelně jezdil po tuzemských sálech sám s kytarou.

Na první sólovou desku si musel Pospíšil z dobových důvodů počkat až do roku 1983, uzrála ale jako nejlepší víno. LP Tenhle vítr jsem měl rád se ve své době stalo bombou. Pospíšilův charakteristický rejstřík v kombinaci s poetickými texty básníka Pavla Šruta přinášel zcela unikátní styl, zpěvák se rázem postavil po bok interpretů typu Vladimíra Mišíka. S novou kapelou 5P, mezi jejímiž členy nechyběl Bohumil Zatloukal (ex-Jasná páka), David Koller nebo Michal Pavlík (dnes Čechomor), vyprodával v letech 1982 - 1988 sály po celé republice.

Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník

Kapela Blaženka vystoupí na festivalu od 16.15 do 17.15 hodin. Tato pražská rocková skupina vznikla v roce 1989 a první vystoupení zvládla o rok později na Slunečnici, tehdy ještě s dvěma sboristkami a violoncellistkou. Touha prezentovat se, i mediálně, vyústila v roce 1995 v natočení CD. Po marném hledání vydavatele v roce 1996 CD vydali muzikanti na vlastní náklady sami a v Akropoli pokřtili. V roce 1997 si kapela dala pauzu a podruhé se sešla v roce 2001 a hrála až do roku 2004, kdy její zpěvák Broňa odjel pracovat do zahraničí.

Blaženka si dala další přestávku. A pak po návratu Broňka z ciziny se daří kapelu obnovit na podzim roku 2010. V září 2014 kapela oslavila v Malostranské besedě 25 let své existence. Na přelomu listopadu a prosince 2015 nahrála Blaženka ve studiu Sono své druhé album, které vyšlo v únoru 2016. Třicetiletá Blaženka je v nejlepších letech a ukazuje se, že její hudba a texty jsou nadčasové.

Seskupení MZH je punk-rocková kapela, která vznikla na přelomu roku 1993 a 1994 s tajemným názvem M.Z.H., o kterém jen znalci vědí, že inspirace pochází z názvu jedné scénky humoristy Felixe Holzmanna. Tento famózní název zněl "Mnohej Z nich je Hrbatej". Kapela je také známá svou těsnou spoluprací s kapelou Tři sestry Na festivalu hraje od 17.45 do 18.45 hodin.

Mezi další hvězdy letošního Open door festival and Ferdinand festu je kapela Plexis. Ta vystoupí od 19.15 do 20.15 hodin. Plexis je pražská punková sebranka okolo Petra Hoška, notorického vymetače večírků, založená v roce 1984. Punková legenda stálice festivalových a klubových pódií na kontě má 6 řadových alb.

Na závěr festivalu v benešovském pivovaru zazpívá Miroslav Imrich, který na konci března letošního roku oslavil své 66. narozeniny. Je známý především ze svého působení ve skupinách Abraxas a Tango.

Miroslav Imrich přišel do Abraxasu v roce 1977 těsně po jeho vzniku a nazpíval s ním mimo jiné legendární album "Box". V roce 1983 z Abraxasu odešel a rok poté založil Tango, které rychle získalo na popularitě díky albu "Elektrický bál", či hitu "Co s tím sklem". Po rozpadu Tanga na jaře 1988 i vzhledem k jeho averzi k popu se stal zpěvákem metalové kapely Alarm. V roce 1994 se vrátil zpět do Abraxasu a roku 2007 obnovil i činnost skupiny Tango. Nyní ho lze viděl a slyšet jak s Tangem, tak i v pražském Revival Rammstein.