Zazpívá v rámci festivalu se svojí kapelou Framus Five v hlavním čase prvního dne přehlídky. Zhruba v polovině hodinového koncertu pokřtí čerstvou reedici alba Sto roků na cestě. Ke křtu si za kmotry pozval zpěváky Davida Kollera a Vladimíra Mertu.

Stalo se již tradicí velkých koncertů Michala Prokopa, že si zpěvák rád vystřihne duety v nečekaných pěveckých kombinacích. Mnohé z těch minulých se staly vpravdě legendárními a nepochybně mezi ně vstoupí i mnohé z těch chystaných.

Poprvé si Michal Prokop zazpívá už v pátek 9. srpna odpoledne v rámci projektu Pocta Petru Skoumalovi, který byl dlouhá léta jeho dvorním skladatelem a na některých Prokopových albech hostoval i jako instrumentalista.

V pátek ovšem bude Michal Prokop doslova na roztrhání, kromě vlastního koncertního bloku bude ještě hostovat se stále populárnější zpěvačkou a písničkářkou Never Sol a do třetice, hostitel festivalu se ještě objeví v nočním bloku Davida Kollera. Zde Michal Prokop poprvé zabrousí mimo svůj standardní repertoár.

Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník

Sobotní program Krásných ztrát live přinese písňovou spolupráci Michala Prokopa s jeho generačním vrstevníkem a souputníkem Vladimírem Mišíkem.

Obě legendy českého rockového zpěvu si opět společně vystřihnou Mišíkův evergreen Špejchar Blues, který patří k rodinnému stříbru české populární hudby. Ostatně, blues mají silně obsaženo ve své muzikantské DNA oba protagonisté a není divu, že si právě tuto píseň zvolili ke svému "jam sessionu".

Sobotní prime time bude na festivalu patřit Vlastovi Redlovi a i v jeho bloku se jako host Michal Prokop objeví. Konkrétní písně, kterých se v těchto hostováních u kolegů ujme, budou tím milým překvapením, které se předem úplně nikdy neprozrazuje.

Program nabídne muzikanty různých hudebních stylů i generací. Michalovy souputníky zastoupí již dříve ohlášené české legendy jako Vladimír Mišík, Vladimír Merta, skupina The Primitives Group nebo významný jazzový hudebník a multifunkční umělec Laco Déczi.

Generaci, která do pomyslné první ligy naší hudby vstoupila v 80. letech, zastoupí zpěvák David Koller, písničkář Vlasta Redl, skupina skladatele a výtvarníka Martina Němce Lili Marlene, nebo kapela Laura a její tygři. Nejmladší věkovou skupinu pak tvoří například kapela Zrní nebo zpěvačky Lenka Dusilová a Never Sol.

Výstava Kytary proti totalitě

Součástí festivalu je také výstava Kytary proti totalitě. Výstava, kterou pořadatelé organizují společně s Popmuzeem a festivaly Metronome a Pohoda, zobrazuje roli hudby při důležitých společenských změnách, představuje pět panelů - tři české a dva slovenské.

Úvodní panel evokuje mapku bývalého Československa a heslovitě přibližuje významné momenty československé historie z hlediska populární hudby od roku 1968 do roku 1989 včetně významu kontaktů s okolními zeměmi.

Další panely pak přinášejí konkrétnější obrazové a textové informace a popisují například význam časopisů při šíření hudebních nahrávek, upozorňují na důležité osoby a místa a nabízejí přehled konkrétních historických událostí, které vyústili listopadem v roce 1989.

Slovenské panely připomínají osudové hudební dění a jeho společenské a politické důsledky v Bratislavě, Pezinoku a dalších slovenských lokalitách. Autory českých panelů jsou Aleš Opekar a Radek Diestler, slovenský panel připravil za tým festivalu Pohoda Oliver Rehák.