Než Franta Chotovinský na začátku února navždy odešel, kamarádi mu slíbili, že pokud by došlo na nejhorší, rozloučí se s ním pořádným rockovým mejdanem s publikem. Přesně tak, jak by si to přál. A svůj slib již brzy splní. „Na jeho počest ale uspořádáme akci s daleko hlubším smyslem a přidanou hodnotu,“ podotkl Mareš.

V kapele se shodli na tom, že veškerý výtěžek z akce, která je připravena na sobotu 21. března, předá ATD Nadačnímu Fondu dětské onkologie Krtek. Ten pomáhá dětem a jejich rodinám. Hrdinové všedních dní, jak se benefiční akce jmenuje začne v benešovském Music Clubu X v 19 hodin.

Jak Matěj Mareš připomněl, s každou větší i menší pomocí se těmto lidem šance na vítězství zvyšují, a proto budou muzikanti z ATD rádi, když si rockoví fandové užijí pořádnou rockovou party.

Páteční Deník s TV magazínem.

„Pro velký zájem je od února založen pro tyto účely i transparentní účet, na který mohou fyzické i právnické osoby přispívat jednotlivé částky, které budou společně s výtěžkem ze samotné akce sečteny a výsledný obnos dostane Nadace Krtek prostřednictvím symbolického šeku,“ potvrdil Matěj Mareš.

Do benešovského Music Clubu X se kromě ATD chystají také další formace – Curlies, Civilní obrana, Lahvátor, Rocktom a zazpívá i Sabina Ludányiová.

Kapela ATD hraje osobitý a melodický punkrock od roku 2007. Dosud měla přes 400 koncertů v Česku a také na Slovensku. Vydala tři CD a natočila i devět videoklipů.