Starosta Maršovic Bohumil Ježek.

Masopust má téměř vždy stejný scénář. Masky přijdou k domu a jejich majitel je pohostí. Bude to tak i tentokrát, při jubileu?
Bude to trochu jiné. Vyrobili jsme k té příležitosti masopustní přání s věnováním a fotografiemi z uplynulých ročníků. Obdrží ho všichni, které maškary pravidelně vyjídají, připravují je o něco ostřejšího na zahřátí a také o peníze, které náš divadelní spolek potřebuje na zaplacení muzikantů. Toho, že nám lidé přes to všechno znovu a znovu otevírají své domovy, si velmi vážíme.


Jaké masky se v průvodu tentokrát objeví? Tradiční, nebo nějaké moderní, novodobé?
Některé, jako ženich s nevěstou jsou tradiční, jiné soudobé. Upustili jsme od starobylých zvyků sypání mouky nebo rozdávání slámy pro štěstí a dobrou úrodu, protože i přes to, že obyvatelé maškary rádi vidí, úplně nadšeni z nepořádku, který po sobě nechaly, nebyli.


Mezi maskami je tentokrát nepřehlédnutelná, velmi silná ruská skupina Marfušek s Nastěnkou a Ivánkem…
Věděli jsme, že tahle parta přijde, ale netušili, za co tentokrát. Skupinky přátel se domlouvají jen mezi sebou. Ale Ivánek s Nastěnkou se dokonce ani nedomluvili, a takhle se jim to pěkně povedlo.

Co se bude dít po skončení masopustu? Máte nějaké zhodnocení nebo taneční zábavu?
Masopust skončí někdy kolem páté. Kdo dojde až do hospody, tak tam bude. Takové setkání je podle všeho lepší, než cokoliv jiného.


Proč myslíte, že to tak je?
Je tady totiž parta dobrých lidí, která dokáže zdarma udělat něco i pro druhé a to se cení. Že to skutečně takhle funguje, se projevilo i tím, že Maršovice získaly Modrou stuhu za společenský život v krajském kole soutěže Vesnice roku.