Už jen 88 dní zbývá do jeho zahájení, tedy do čtvrtka 2. srpna.
V pátek 3. srpna vystoupí, letos poprvé v Kácově namísto Sázavy, spoustu známých hvězd hudebního nebe. Kromě již avizované Sky, bývalé zpěvačky z Morcheeby, které bude patřit čtvrteční večer, pozvali pořadatelé také bristolskou kapelu Kosheen.
„Půjde o jediné a exkluzivní vystoupení oblíbené formace na letošních festivalech v Čechách a na Slovensku,“ pochlubil se promotér festivalu Daniel Nový z Madree promotion.
Vše nasvědčuje tomu, že O2 Sázavafest letos vsadil na výrazné ženy současné britské scény. Tou je bezesporu i zpěvačka a textařka Kosheen, vlastním jménem Sian Evans, jež ovládne hlavní scénu v pátek 3. srpna.
„Sian tvoří už od poloviny devadesátých let spolu s dvojicí drum’n’bassových djs Decoder a Substance hudbu snoubící v sobě vlivy elektronické taneční scény i klasického písničkářství,“ vysvětlil Nový.
Po debutu v duchu drum’n’bass jménem Resist v roce 2001 obsahujícím nesmrtelné hity jako Catch nebo Hide U přišlo kytarovější album Kokopelli (rok 2003), které dokázalo, že schopnosti a inspirační zdroje Kosheen sahají za hranice taneční scény.
Poslední řadové album Damage, jemuž vévodí singl Overkill bodující i na českých rádiích, představili Kosheen na úspěšném dubnovém dvojkoncertě v pražské Roxy.
Po přechodném období v rockové sestavě se kapela vrátila zpět k samplerům a počítačům, ale v podobě daleko vyzrálejší než před šesti lety.
Dalším tahákem pořadatelů jsou například kapely J.A.R., Monkey Business či Support Lesbiens. Chybět nebude ani vystoupení v podání Dana Bárty a Illustratosphere, skupin Kryštof, Tata Bojs, Gaia Mesiah, Sunshine, Švihadlo, Vypsaná Fixa.
Poslechnout si můžete také slovenskou Pehu, Mekkyho Žbirku či Ivu Frühlingovou. Přijede i Vladimír Mišík s Blue Efect a mnoho dalších hudebníků. Návštěvníci nebudou ani tentokrát ochuzeni o autorskou četbu Michala Viewegha a Ireny Obermanové. Zastánci filmové tvorby se mohou těšit na promítání Ozvěn Anifestu.
Vstupenky na O2 Sázavafest lze zakoupit do konce května za výhodných 650 korun plus poplatky. Na místě bude vstupenka na všechny čtyři festivalové dny už za 900 korun. „Na vstupenky lze uplatnit slevu sto korun pro majitele karet ISIC, ITIC a ALIVE,“ podotkl Daniel Nový.