VYBRAT REGION
Zavřít mapu

S Deníkem za zábavou. Kam vyrazíte?

Benešovsko - Kam vyrazíte za zábavou v regionu? Přinášíme vám přehled zajímavých událostí v regionu.

7.12.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Miroslav Fuchs

Sázava
Advent v Centru sklářského umění hutě František v Sázavě bude ve znamení tajů křehkého skla a nevšední zábavy pro celou rodinu. Po celý víkend, od soboty 9. prosince do neděle 10. prosince, si totiž návštěvníci užijí přímo ve sklářském areálu bohatý program. Dvoudenní akce nabídne nejen trhy s rukodělnými dárky, zdobení vánočních ozdob a perníčků, korálkování, ale i soutěž skřítka Kerblíka. Zájemci si budou moci také vlastnoručně vyrobit originální vánoční dárek v podobě skleněné koule, ozdobit si skleněné vánoční ozdoby různých tvarů a barev nebo vyzkoušet pískování skla. Po oba dny bude připravena i sklářská show v podání předních českých mistrů tohoto řemesla. V sobotu a v neděli se brány hutě František otevřou v 10 hodin. Jen v závěru akce, v neděli, bude různorodý program o něco kratší. Advent na Františku skončí v neděli 16 hodin, oproti sobotě, kdy se návštěvníci rozloučí v 18 hodin.

Týnec nad Sázavou
Během druhé adventní neděle se zabaví i ti, kteří se 10. prosince vyskytnou v Týnci nad Sázavou. Týnecký hrad se zahalí do předvánočního hávu od 14 hodin, kdy budou mít přítomní možnost nakoupit na minitržišti, navštívit prodejní výstavu umělců z Posázaví či zabavit děti ve tvůrčích dílnách. Pro nejmenší bude od 15.30 hodin také přichystáno Bílkovo kratochvilné divadlo s podtitulem Jak chtěl Kašpárek slavit Vánoce. Vánoční koncert Bardolino celou událost v 17.30 zakončí. Děti budou mít v neděli ale více možností k zábavě. Ve Společenském centru v Týnci nad Sázavou totiž od 15 hodin začne premiéra loutkové pohádky Vodnické štěstí, kterou odehraje divadla Dokola. Výpravné divadlo o smutném vodníkovi a jeho nešťastné lásce nastudoval Petr Abbé Hroš, Martin Jurajda, Monika Kubová a Jana Štromská. Malí diváci se ale nemusí bát, i vodník svou lásku nakonec najde.

Benešov
I v letošním roce se v benešovské pobočce Muzea Podblanicka uskuteční již tradičně výstava betlémů, tentokrát s názvem Kristus Pán se narodil. I když název odkazuje na moravskou lidovou koledu, prezentované betlémy pocházejí z Českomoravské vysočiny, konkrétně z Poličky. Výstava je přístupná až do 6. ledna vždy od úterý do soboty od 9 do 16 hodin. Pozor ale na obědovou přestávku od 12 do 13 hodin. Milovníky vánočních tradic jistě potěší to, že otevřeno bude i na Štědrý den, 24. prosince od 13 do 17 hodin. Stejně tak i 25. a 26. prosince od 9 do 16 hodin, s polední pauzou.

Vlašim
Vánočně se naladí všichni bez rozdílu věku u Roškotů. A to již v sobotu 9. prosince od 14 hodin. O půl hodiny později,od zahájení akce, se Spolkovým domem ve Vlašimi rozezní vánoční písně a koledy v podání dětí z Mateřské školy Vorlina. Tím ale vánoční ladění neskončí. V 15 hodin totiž vystoupí skupina Náhodné setkání, se kterou si přítomní dozajista budou chtít k adventu zazpívat. Ani žáci základní školy nebudou zahanbeni. Ti totiž předvedou nastudovanou pohádku o tom, jak kačenka Mumo prožívá své Vánoce. V neposlední řadě budou pro zájemce připraveny i tvořivé dílny.Konopiště
Adventní atmosféra ovládne Konopiště. Nejenže budou v sobotu 9. prosince prostory zámku slavnostně vyzdobeny, instalována je také tématická výstava. Nejen milovníci historie si v týž den užijí poslední sérii letošních prohlídek. Ty začnou ve 14 hodin.

Lešany
Žesťové kvinteto Brass Five spolu s uměleckým vedoucím Janem Pohořalým a sopranistkou Terezou Růžičkovou přijedou do Lešan, aby svýmvystoupením rozezněli lešanský zámek. Vánoční koncert ve freskovém sále zahájí v pátek 8. prosince od 19 hodin.

Benešov
Ozdobíme stromečky a rozezní se zvonečky. Tak se nazývá událost, kterou pořádá benešovský Dům dětí a mládeže pro rodiče s dětmi. V neděli 10. prosince od 14 hodin budou na Masarykově náměstí přichystané vánoční tvořivé dílny. Vyrobit bude možné dárek i dekoraci.

Třebešice
Nově zrekonstruovaný zámek v Třebešicíchu Divišova ožije. Díky výstavě betlémů a sáněksi budou moci příchozí prohlédnout nejen zajímavou expozici, ale i bývalé prostory zámeckých pánů. Expozice bude přístupná v neděli 10. prosince od 12 hodin.

Jemniště
Zámek Jemniště je pro společenské události zpřístupněn jen zřídka. V neděli 10. prosince se to ale změní. Od 16 hodin započne v zámku adventní benefiční koncert, který se uskuteční pro Hospic Dobrého Pastýře z Čerčan. Na akci vystoupí uskupení Alla Breve.Neveklov
V divadelní hře se setkají před Betlémem. Řeč je o oblíbeném umělci a herci Víťovi Marčíkovi a o jeho souputnících Jitce Weinerové, Evě Juříčkové a Matěji Kolářovi. Adventní divadelní představení začne v aule neveklovské školy v neděli 10. prosince od 18 hodin.

Pyšely
Pospolu strávit předvánoční čas může každý, kdo přijde v neděli 10. prosince od 16 hodin do pyšelského kostela Povýšení svatého kříže. Návštěvníci si užijí nejen krátké představení, ale také vystoupení sboru Spektrum a místního Mamas and Mamas.

Sázava
Vánoční koncert sázavských žáků rozproudí adventní atmosféru v Kulturní síni U Martina v Sázavě. Ta sídlí v budově bývalého, barokně přestavěného, kostela v ulici Benešovská. Hudebníakci pořadatelé zahájív sobotu 9. prosince ve 14 hodin.

Odlochovice
Vánoční jarmark v areálu v Odlochovicích začne v sobotu 9. prosince od 11 hodin. Na nádvoří zavoní lahodné občerstvení, rozezní se milá hudba a ve stáncích budou různé rukodělné výrobky. V 16 hodin akci zakončí koncert skupiny Ráchel z Načeradce v místní kapli.Bystřice
Klasická pohádka v podání sboru bystřických loutkářů potěší malé diváky v neděli 10. prosince od 15 hodin. Dětské představení na motivy známého příběhu Perníková chaloupka se bude konat v divadle U Jelena na Ješutově náměstí v Bystřici.

Chotýšany
Předvánoční akci si pro příznivce připravili v keramické dílně u Syslů v Chotýšanech. Až do 23. prosince si mohou zájemci prohlédnout i zakoupit keramiku, svícny, vánoční ozdoby, aromatické oleje, františky, purpuru i různé drobné dárky pro radost.

Benešov
Představení běžecké kuchařky Prostě jez! se koná v sobotu 9. prosince od 18 hodin v Kavárně U Piaristů v Benešově. Součástí bude přednáška o sportovní výživě zaštítěná nutriční poradnou a promítání fotek z cykloputování po stopách trasy Odra – Nisa.

Autor: Lucie Sedláková

7.12.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Služby - Služby Poštovní doručovatel 16 000 Kč

Doručovatelé listovních poštovních zásilek Doručovatel/ka listovní. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Benešov, Jak bude vypadat váš pracovní den:, " Připravíte si obálky a balíčky tak, aby se Vám dobře roznášely., " Nezapomenete přibalit letáky a složenky., " Dojdete si k zákazníkům pro úsměv za včasné dodání., " Můžete klientům poradit, jak získat lepší služby nebo informovat o nabídkách, které jim usnadní život., " Doručovat budete pěšky nebo služebním automobilem., Hodíte se k nám, protože:, " jste aktivní a baví Vás procházky na čerstvém vzduchu, " si dokážete svou práci zorganizovat, " rád/a se setkáváte s lidmi, " máte minimálně výuční list, Proč pracovat právě u nás?, " Jsme sehraný tým - vše potřebné Vás naučíme., " Díky 37,5 hodinové pracovní době, ranní směně a volným víkendům Vám zbyde čas i pro Vás., " Volno si užijete i o 5týdenní dovolené., " Máme pro Vás i další benefity (stravenky v hodnotě 70 Kč, ubytování ve firemních rekreačních zařízeních, příspěvky na dovolenou a dětské tábory, volno pro rodiče, aj.)., " Dostanete od nás pracovní smlouvu na dobu určitou 1 rok, s možností prodloužení na neurčito, " Spolupracovat můžeme i formou brigády., , První kontakt telefonicky 8-15 hodin pondělí až pátek. Pracoviště: Česká pošta s.p. depo, Pod Lihovarem, č.p. 2348, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Lenka Barková, +420 730 583 025.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 120 Kč

Uklízeči a pomocníci v administrativních objektech uklízečka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 120 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Benešov, První kontakt e-mailem.. Pracoviště: Mátra transport a.s., Erbenova, č.p. 134, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Martina Syslová, .

Výroba - Formíři a jádraři ve slévárnách Formíři a jádraři 13 500 Kč

Formíři a jádraři ve slévárnách Formíři a jádraři ve slévárnách. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: Pracoviště Týnec, Formíř: příprava očištění a připevnění modelového zařízení a formovacími kolíky na stroj složení vrchní části formy a spojení obou částí formy C sponou nebo prostředkem. Jádrař/ka: příprava jaderníku( kontrola stavu, čistoty a kompletace), kontrola apretace a uskladnění jádra na přepravní plošinu, manipulace s předměty do 15 kg. Žádáme osoby s VTR., První kontakt úterý nebo čtvrtek 10,00 - 13,00 hodin v kanceláři společnosti Sokolovská 902/240, Praha9 - Libeň. Pracoviště: Asako group s.r.o. - týnec, Ing. Fr. Janečka, č.p. 147, 257 41 Týnec nad Sázavou. Informace: Krzysztof Antczak, .

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 15 000 Kč

Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních Uklízeč/ka v ubytovacím zařízení. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracoviště: Tvoršovice, Úklid hotelových pokojů a společenský prostorů. První kontakt e-mailem.. Pracoviště: Golf konopiště a.s., 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Milan Sojka/ MUDr. Stanislav Beran, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sokolské „Nazdar!“ se neslo třetí červnovou sobotu Voticemi na Benešovsku. Sokolská župa Blanická uspořádala krajský slet.
4

Sokolská generálka na Prahu ve Voticích

Chorvatská fanynka. Fotbalové MS Rusko 2018
12

Krásné ženy z Argentiny, Nigérie a Evropy. Vyberte nejhezčí fanynku skupiny D

Audit ve středočeské správě silnic zůstává horkým bramborem

Střední Čechy – Konce zatím neberou tahanice středočeských zastupitelů kolem hospodaření krajské správy a údržby silnic. Aktuální téma polemik se od samotného nakládání s penězi a zadávání zakázek přesunulo k auditu, který kraj nechal provést v této své příspěvkové organizaci, objednávající budování silnic druhé a třetí třídy, jejich opravy i údržbu. Přesněji: ke zprávě auditorů, kterou dostali zastupitelé k dispozici.

Historicky první jaderná svatba a od císařpána k bolševikům: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 22. června 2018.

Vlašim zahájila bez tria Tusjak, Vodháněl a Řehák

Vlašim – Ve fotbalovém areálu v Kácově zahájili tento týden fotbalisté Vlašimi první tréninkovou jednotkou letního přípravného období. Na prvním tréninku se realizačnímu týmu hlásilo i několik nových tváří. Zatím se však jedná o hráče na zkoušku.

Kráska z Peru, Austrálie nebo Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny C

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT