Český Šternberk
Mimořádná prohlídka hradu Český Šternberk, a to v českém jazyce, se uskuteční v pátek 9. února v 11.15. K prohlídce se mohou připojit i ti zájemci, kteří se předem na akci neregistrovali. Následně se mimořádně hrad zpřístupní i v úterý 20. února od 11 hodin.

Benešovsko
Masopust si mohou užít i děti, a to díky maškarním diskotékám, které tradičně připravují obce či spolky v okrese. Tento víkend se konají takovéto události dvě. Tělovýchovná jednota Sokol Pyšely zve na Dětský maškarní karneval v neděli 11. února od 15 hodin. Akce se bude konat v pyšelské sokolovně a při události vystoupí známá zpěvačka Inka Rybářová a klaun Rybička. Dětskou maškarní diskotéku budou mít i v Týnci nad Sázavou, a to v neděli 11. února od 14 hodin v týneckém Společenském centru. Diskotéku pro děti pořádají dobrovolní hasiči z Pecerad a při akci zahraje skupina Coda.

Benešov
I tento víkend se budou studenti středních škol veselit. V pátek 9. února od 19 hodin začne maturitní ples VOŠ a SZeŠ Benešov. V sobotu 10. února od 19 hodin zase zahájí ples OA Neveklov, a to nejen maturitní, ale i imatrikulační. Obě akce budou v KC Karlov.Mezno
Zahrát si křížový mariáš mohou ti, kteří dorazí v sobotu 10. února v 9 hodin do sálu hospody v Mezně. Registrace účastníků tradičního turnaje, který se doposavad hrál ve Střezimíři, se uskuteční právě v 9 hodin, samotná hra započne v 10 hodin.

Benešov
Mega Snow Party. To je akce, která se chystá na sobotu 10. února od 21 hodin v benešovském Music Clubu X. Na návštěvníky této hudební akce čeká tisíce litrů polystyrenových kuliček. O hudbu se postará DJ PILLI, Lukáš Maskot Bárta a Deejay*F.

Louňovice pod Blaníkem
Fotbalový ples budou mít pod Blaníkem, a to díky místním Sokolům. Tradiční zábava započne v sobotu 10. února od 20 hodin v sále louňovického zámku. Na programu plesu bude nejen bohatá tombola, ale také živá muzika v podání okresní skupiny Eksploze.Kunice
Valentýnský ples mohou navštívit zájemci v sobotu 10. února od 20 hodin v zámku Berchtold v Kunicích. Pořadatelé přítomným nabídnou welcome drink, valentýnské překvapení pro dámy a půlnoční tombolu. K poslechu a tanci zahraje kapela Party Leaders.

Benešovsko
Dobrovolní hasiči zvou i tento víkend na plesy. Jeden se bude konat v týneckém Společenském centru v sobotu 10. února od 20 hodin. Druhá zábava bude přichystaná v Oušticích, kde ples začne v sobotu 10. února od 20 hodin v sále místního pohostinství.

Neveklov
Neveklov dříve a dnes. Tak se jmenuje výstava pohlednic a fotografií ze sbírky Zdeňka Fráze, kterou mohou zájemci zhlédnout v neveklovském Informačním centru do 12. března. Otevřeno je v pondělí a ve středu od 8 do 16.30. Ostatní dny od 8 do 15.30.

Sázava
Dřevěná, kovová, varhanní, pastýřská, vlaková, etnická, irská, Galtonova… hodně variant má píšťala. Nemusí se na ni ale jen hrát, umí i kouzlit. Jak? Přesvědčit se o tom na vlastní oči mohou návštěvníci Huti František v Sázavě. Do provozu tady poprvé v letošním roce uvedli sklářskou pánvovou pec. A zájemci si zde mohou pod dohledem mistrů sklářů sami vyfouknout pomocí píšťaly třeba barevnou kouli či z horkého skla vytvarovat květinu. Šanci vyzkoušet si křehké řemeslo mají do konce dubna, a to v rámci běžné otevírací doby od úterý do neděle mezi 10. až 16. hodinou.