Sázava
Centrum sklářského umění, huť František v Sázavě pořádá 2. ročník Glass Lab Session, tedy sklářské sympozium zaměřené na využití industriálně vyráběného skla, přeneseného do uměleckých artefaktů, skleněných soch, instalací či designu. Ve skleněné laboratoři budou výtvarníci a designéři pracovat do soboty 2. prosince, v rámci události bude pro veřejnost připraven i doprovodný program. Prezentace autorské tvorby účastníků bude přístupná ve čtvrtek 30. listopadu od 19 hodin. Následně v sobotu 2. prosince od 11 do 15 hodin se uskuteční akce s foukáním skla na píšťale pro veřejnost, přičemž ve stejný den od 16 hodin začne vernisáž prací z letošního sklářského sympozia. Samotná výstava prací výtvarníků a designerů bude v sázavské huti k vidění od pondělí 4. prosince do 25. února 2018.

Benešov
Unikátní možnost mají všichni příznivci známé americké, metalové kapely Metallica. V benešovském kině, stejně tak jako v jiných kinech po celé republice, se bude ojediněle, poprvé a naposledy, promítat záznam koncertního klenotu Quebec Magnetic. Ten je unikátní především svým precizně zpracovaným záznamem legendární show Metallicy. Promítání v kině v Benešově začne v pátek 1. prosince od 19.30.

Ilustrační foto.
KRÁTCE: U školky je nové dopravní značeníČeský Šternberk
Hrad Český Šternberk je již svátečně, vánočně vyzdobený. Na vlastní oči se na výzdobu mohou zájemci přijít podívat v sobotu 2. prosince i v neděli 3. prosince. Během prohlídek, které se konají několikrát denně, ale je potřeba se na ně přihlásit předem, se zúčastnění třeba dozví, jaký má advent význam či jaké jsou jeho zvyky. Představeno bude i to, jak se na hradě slavil advent a Vánoce za první republiky.

Votice
Kurzu výroby vánočních hvězd se mohou zúčastnit všichni zájemci, kteří se na akci přihlásí předem. Vánoční ozdobu si zúčastnění vyrobí v pondělí 4. prosince od 17 hodin v Městské knihovně ve Voticích. Kurz bude připravený v oddělení pro dospělé. Přihlášky na akci je možné posílat do pondělních dvanácti hodin odpoledne.

Týnec nad Sázavou
Za vánočním jmelím vyrazí v sobotu 16. prosince týnečtí turisté a jejich příznivci na Neštětickou horu. Na 15 kilometrů dlouhý výšlap chodci odstartují v 7 hodin od KD celkově už po čtyřiapadesáté. V cíli dostane každý snítku jmelí a závěr akce obstará tradičně posezení s dobrým gulášem a živou hudbou v hospodě v Tismi.

Ilustrační foto.
První adventní víkend bude plný akcí, pobaví se každý