Votice
Divadelní společnost Karla Soukupa uvede ve votickém kině úsměvnou hru Viktorie Hradské. Představení Commedia Finita začne v sobotu 7. října od 19 hodin. K dispozici jsou poslední vstupenky.

Benešov
I když meteorologové předpovídají na následující dny sychravé počasí, není to důvod, proč sedět doma za pecí. Staré norské pořekadlo, že neexistuje špatného počasí, pouze špatně oblečený člověk, platí i na Benešovsku. A tak se stačí příhodně obléci a můžete vyrazit do přírody třeba s členy benešovského Klubu českých turistů. jejich nejbližší vycházka je naplánována na 11. října. Sraz mají pochodníci v 7 hodin ráno na nádraží, odkud odjedou vlakem do Vlašimi a vypraví se odtud do muzea v Kondraci.

Vlašim
Pochod s veverkou Čiperkou aneb den otevřených dveří v Záchranné stanici pro živočichy v Pavlovicích. To je tradiční událost, kterou opět po roce připravili ochránci přírody pro své příznivce. V sobotu 7. října od 9 do 11 hodin zahájí pořadatelé pochod u vlašimské paraZOO, cíl bude u pavlovické záchranné stanice. Zúčastnění ujdou asi 4 kilometry dlouhý vycházkový okruh a po cestě na ně bude čekat několik stanovišť s úkoly. Součástí akce je také prohlídka paraZOO a komentovaná prohlídka pavlovické záchranné stanice, do které nemá veřejnost běžně přístup, aby nedocházelo k rušení zvířecích pacientů. Začátky prohlídek jsou připraveny na 11., 12., 13. a 14. hodinu. Zájemci mohou také nemocným zvířátkům donést různé pochutiny jako masové konzervy, granule, tvrdé pečivo, piškoty, sušené plody, obilniny i staré čisté bavlněné hadříky či savé noviny. Výtěžek z akce bude věnován na provoz záchranné stanice.

Peníze. Ilustrační foto.
Další milion vyhradilo město na koně z JankovaHulice
Přednášku o historii dálnice D1 v letech 1938 až 1950 zahájí v neděli 8. října od 15 hodin ve Vodním domě v Hulicích. Zajímavosti z této ojedinělé stavby včetně promítání dobových fotografií přiblíží badatel a publicista Tomáš Janda, který se dlouhodobě zabývá historií výstavby dálnic a vývojem mostního stavitelství.

Vlašim
Komorní orchestr Virtuosi Pragenses spolu s Jaroslavem Svěceným se představí ve vlašimském kostele sv. Jiljí v sobotu 7. října od 18 hodin při Podblanickém hudebním podzimu. Slovem provede F.Kreuzman.

Štiřín
V rámci oslav 200 let narození Františka Ringhoffera II. se uskuteční v sobotu 7. října na zámku Štiřín akce pro dospělé i děti. Vystaven bude třeba historický vůz Tatra 80 prezidenta T. G. Masaryka z roku 1935.

Týnec nad Sázavou
Stopovaná aneb podzimní procházka za pokladem začne v Týnci nad Sázavou v neděli 8. října od 14.30. Sraz účastníku bude u Mateřského centra Motýlek a zájemci se díky akci budou moci projít podzimním Týncem nad Sázavou, nadýchají se vůně podzimu a vyplní i pár hádanek. Na konci cesty bude pro všechny připravena odměna. Příjemným plusem také je, že procházka bude uzpůsobena pro kočárky. Důležité ale je, aby si ti, kteří na akci chtějí dorazit, s sebou přinesli tužku nebo propisku.

Jílové u Prahy
Dýňové odpoledne si užijí malí i velcí zájemci zítra od 14 hodin v Regionálním muzeu v Jílovém u Prahy. Připraveny budou dětské kreativní dílničky i soutěž pro nejmenší o nejhezčí dýni.

Plechy mohly ze střechy spadnout a ohrozit chodce. Hasiči tomu ale zabránili.
Silný vítr utrhl plechy na střeše. Zasahovali hasiči