Michal Malátný, front-man skupiny Chinaski, se narodil 30. června 1970 v Jičíně. Vystudoval činoherní herectví na DAMU. V roce 1994 nastoupil do angažmá Východočeského divadla v Pardubicích. V roce 1996 si zahrál ve filmu Mňága - Happy end a v roce 2007 v komedii Chyťte doktora. Ve skupině Chinaski hraje na kytaru, zpívá a skládá texty.

Jaké jsou vaše dojmy z Benešova? Jak na Vás působí benešovské publikum?
Netuším, kdy jsme hráli v Benešově naposledy, ale bude to asi delší čas. Jelikož v Benešově startujeme naše podzimní klubové koncerty, moc se těšíme a rádi se necháme publikem překvapit.

Na předposledním CD 07 jste se pustili do konfrontace s politickými tématy, co vás k tomu vedlo?
Vedla nás k tomu nestydatost některých politiků. Politickým tématům v písničkách jsme se vyhýbali, ale současná situace je tak strašná, že nám to asi opět nedá.

Přišla z řad politiků na vaše písně nějaká odezva?
Na rozdíl od posluchačů byly reakce z řad politiků minimální. Pan předseda ČSSD nás nazval puberťáky, což nás v našem věku velmi potěšilo.

Který ze svých songů považujete za nejpodařenější a proč?
Mým favoritem je píseň Bazén z alba Originál. Je to jednoduchá písnička, kde se dle mého ideálně pojí hudba s textem. Jsem na ni pyšný, i když ji asi málokdo zná.

Pokud by jste nebyl členem hudební skupiny, co by jste chtěl dělat?
Vždy jsem chtěl být učitelem po vzoru mých rodičů. Jen bych volil jinou aprobaci, nejradši čeština - zeměpis.

Pokud by jste v budoucnu zjistil, že kariéra zpěváka, už není to pravé, existuje nějaká šance na tu hereckou?
Doufám, že ano, ale v divadle jsem nehrál už téměř 10 let a filmové ambice nemám. Divadlo mám ale moc rád a doufám, že si ještě někdy zahraji.

Plánujete v budoucnu něco nového?
Na nové desce pracujeme průběžně, v tuto chvíli máme připraveno zhruba 10 nových písní, což je strašně málo. Většinou vybíráme tak ze třiceti. Pokud vše bude probíhat dle našich představ, na jaře půjdeme do studia, v létě deska vyjde a podzim strávíme na turné.

Co znamená název vaší kapely?
Henry Chinaski je hlavní postava knih amerického spisovatele a básníka Charlese Bukowského. Svého času to byl náš společný oblíbený autor a inspirátor.

Stýkáte se někdy s Petrem Rajchrtem? Plánujete v budoucnu nějakou další spolupráci?
S Petrem jsme se k oboustranné spokojenosti viděli naposledy 31.12.1999. Spolupráci v budoucnosti neplánujeme.