Kdo další vystoupil? Prostor přes pódii se zaplnil při koncertu Kamila Střihavky, který s doprovodnou kapelou Leaders ukázal rockovější část své tvorby. Mezi jeho hity zazněla i skladba Když se snáší déšť. „Na festivalech tuhle píseň neslyší rádi, protože přivolává déšť, ale dnes by vás něco takového potkat nemělo," podotkl Střihavka při pohledu na modrou oblohu.

"Když jsem v pátek přijel, bylo tu poměrně málo lidí, odpoledne postupně začali přijíždět (pravděpodobně tomu napomohlo i pěkné počasí), a nyní je tu plno. Největšího ohlasu se dočkala skupina Molotov. Právě, (23:50 hodin, pozn.red.) si dav užívá Monkey Business. Hlavní program pátku uzavírají Buty. Atmosféra je výborná," informuje přímo ze Sázavafestu reportér Ondřej Leinert.

Čtěte také: SPECIÁL Sázavafest 2012

Velký ohlas mělo vystoupení skupiny Sto zvířat, která se podle slov svého lídra Jana Kaliny „hodně zarochnila ve své historii". Oblíbená skupina se na Sázavafestu chystá, že zahraje celkem 100 písní ve třech žánrových blocích nazvaných Oldies, Janies a Čerstvees a přidá jeden akustický blok na scéně ve stanu Balbínka. „Pokud to vyjde, mohlo by se naše vystoupení objevit v knize rekordů pelhřimovské agentury Dobrý den, jejíž zástupci do Benešova dorazí," řekl Kalina.

V prvním bloku Oldies dnes Sto zvířat zahráli hity jako Nikdy nic nebylo nebo Dáma s čápem, i skladby, které na koncertech příliš nehráli. Nadšení diváci se dočkali například písně Majonéza, hrábě. „Buďte tolerantní, je to taková divná skladba z 80. let," požádal s úsměvem diváky Kalina.

Páteční program přivítal hvězdy festivalu, americkou kapelu Fun Lovin' Criminals. Program zaplnili například mexičtí Molotov, Sak Noel, Mike Candys, Death By Chocolate a další. Tuzemskou scénu budou reprezentovat Buty, Aneta Langerová, Mig 21, Nightwork, Xindl X či UDG.