Ve skříni pospávali princezna, král, čert, lokaj nebo doktor. Figurky jsou ze dřeva i sádry. „Jejich výroba byla hodně precizní,“ pochválila neznámého tvůrce politička a nyní i loutkoherečka.

Jako pedagožku ji napadlo využít obecní poklad s historickými figurami, které jsou staré téměř století, pro děti. Domluvila se proto s dalšími stejně založenými lidmi na obnově divadla. Už několika generacím totiž loutky radost nedávaly.

Jenže staré divadlo se rozpadlo. Proto vyrobili Borovničtí nové. „Podle toho původního,“ řekla Proschková a dodala, že stavbu zvládl místostarosta Jan Růžek, který – stejně jako ona – pohádkové postavy vodí. Dalším členem loutkoherecké skupiny je pak třeba ředitelka školky Radka Martínková.

„Nové divadlo má základ z dřevotřískové desky a na střechu chaloupky jsme použili zdravotnické dřevěné špachtle,“ popsala loutkoherečka Kamila, která vodí Mařenku.

A na základě toho asi každý už ví, že pohádkou, na kterou se borovnické děti mohou těšit, bude ta O perníkové chaloupce. Známý příběh loutkoherci sehrají v sobotu 7. prosince na radnici.