VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podzimní svátek hudby navštíví špičkoví umělci

Benešovsko - Tradiční setkání přátel hudby na Benešovsku začíná. Festival Podblanický hudební podzim 2017 bude zahájený 22. září v 19 hodin v Kulturním centru v Benešově.

20.9.2017
SDÍLEJ:

Letošní ročník hudebního festivalu zahájí slavnostní fanfáry v Benešově.Foto: Archiv Podblanický hudební podzim

Program slavnostního zahajovacího koncertu se ponese v klasickém, noblesním duchu. "Posluchači ocení volbu špičkových umělců. Festival navštíví Jihočeská filharmonie, zpěvačka Eva Pilarová i Alfred Strejček. Dramaturgie koncertu je velice barevná. Stále se něco děje, střídá se zvuk orchestru se zpěvem a krásným uměleckým přednesem moudrého slova,” uvedla ředitelka festivalu Věra Dudíková.

Slavnostní atmosféru prvního koncertu navodí tradičně Zelenkovy fanfáry, skladby, které nemohou chybět na festivalu, který je pořádán k poctě tomuto skladateli. K atmosféře zahajovacího koncertu jistě přispěje i sólový zpěv jedné z nejpopulárnějších českých zpěvaček a hereček, Evy Pilarové.Druhý festivalový koncert v Benešově se koná v kostele sv. Mikuláše 14. října v 17 hodin. Na koncertě bude uvedena Dvořákova Mše D dur, Lužanská, která vznikla z podnětu významného architekta a mecenáše umění Josefa Hlávky. Dvořák pro něj vytvořil mši pro sóla, sbor a varhany. “Jedná se o půvabní dílo obdařené bohatou melodickou i harmonickou fantazií mimořádných hudebních kvalit, které výmluvně vyjadřuje Dvořákův vztah k člověku, bohu a přírodě,” doplnila Věra Dudíková. Koncert slovem provede Jan Čenský.

Další festivalové koncerty s vybraným programem a vynikajícími umělci se konají ve Vlašimi, Trhovém Štěpánově, Načeradci, Blažejovicích, Louňovicích pod Blaníkem, Kladrubech a v Neveklově.

V závěrečném slavnostním koncertu, který se koná 25. listopadu v koncertním sále v Neveklově, uslyší příznivci překrásnou skladbu Stabat mater barokního skladatele G. B. Pergolesiho. Střídat se v ní budou sborové i sólové části, hudba plná lyriky, něhy, ale i bolesti a touhy.

Program festivalu

BENEŠOV – Kulturní centrum Benešov, 22. září, 19:00
Collegium pražských trubačů, Jihočeská filharmonie – Miroslav Laštovka, Petr Chromčák, Eva Pilarová. Slovem provede: Alfred Strejček

TRHOVÝ ŠTĚPÁNOV – kostel sv. Bartoloměje, 30. září, 17:00
Thuri Ensemble – Jan Thuri, Jakub Hrubý, Rostislav Tvrdík, Josef Kšica. Slovem provede: Alfred Strejček

VLAŠIM – kostel sv. Jiljí, 7. října, 18:00
Komorní orchestr Virtuosi Pragenses – Jaroslav Svěcený, Karel Untermüller. Slovem provede: František Kreuzman

BENEŠOV – kostel sv. Mikuláše, 14. října, 17:00
Pěvecký sbor benešovských učitelek, Sukův komorní sbor a L’asenzio Praha – Lenka Pergelová, Dana Jelínková, Ondřej Socha, Jiří Sebera, Milan Janoušek, Silvia Králová. Slovem provede: Jan Čenský

LOUŇOVICE pod BLANÍKEM – zámek, 21. října, 18:30
Vivaldi Collegium Praha – Jiří Partyka, Václav Hudeček, Alžběta Vlčková. Slovem provede: Alfred Strejček

NAČERADEC – kostel sv. Petra a Pavla, 27. října, 18:00
Kvarteto Martinů – Lubomír Havlák, Libor Kaňka, Zbyněk Paďourek, Jitka Vlašánková, Hana Jonášová, Vladimír Rejlek. Slovem provede: Alfred Strejček

BLAŽEJOVICE – koncertní síň, 3. listopadu, 19:00
Janáčkovo kvarteto – Miloš Vacek, Richard Kružík, Jan Řezníček, Břetislav Vybíral. Slovem provede: Alfred Strejček

KLADRUBY – rehabilitační ústav, 10. listopadu, 18:00
Praga Camerata – Štěpánka Heřmánková, Miroslav Laštovka, Pavel Hůla. Slovem provede: Alfred Strejček

NEVEKLOV – aula ZŠ Jana Kubelíka, 25. listopadu, 19:00
Komorní orchestr Quattro, Český chlapecký sbor Boni pueri – Lucie Silkenová, Petra Vondrová, Marek Štilec. Slovem provede: Alfred Strejček

Autor: Lucie Sedláková

20.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Týnec byl produktivnější než Teplýšovice

I. A třída: Divišov - Vyšehořovice 0:2
4

Divišovská Jawa Vyšehořovice nepřejela

Na hradě Český Šternberk ožily historické postavy

Český Šternberk - Na vlastní oči se v doprovodu historických osobností z rodu Sternbergů seznámili zájemci s historií hradu Český Šternberk. V sobotu 21. října mohli přítomní navštívit komentovanou prohlídku, při které se potkali třeba s rodiči současných majitelů hradu nebo s Václavem ze Sternberga.

Děti pouštěly draky nad sázavským kopcem Skřivánek

Sázava - Sobotní slunečné odpoledne přímo vybízelo k účasti na Drakiádě v Sázavě, kterou pořádalo místní Rodinné Centrum Putti na kopci Skřivánek.

Votice potřetí za sebou doma prohrály

Votice – V 11. kole fotbalové I. A třídy ve skupině A nestačily Votice na umělé trávě na lídra tabulky z Hřebče, ale zápas se musel divákům líbit, když viděli řadu šancí.

Podnapilá žena obtěžovala sousedku v Jankově

Jankov - Podnapilá žena v Jankově se nedala odbýt a stále se snažila dostat do domu sousedky, která byla v tu dobu zamčená u sebe doma. Proto v sobotu 21. října kolem 17. hodiny vyjely do ulice Karlova složky integrovaného záchranného systému. Před samotným příjezdem na místě hlídkovala státní policie.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení