Jednou z největších atrakcí byly prohlídky pivovaru. „Fascinovalo mě, jak poutavě dokázali průvodci mluvit o vaření piva. Je vidět, že mají k pivu vztah a dbají na tradice,“ komentoval akci Anton Zelenko, který benešovský pivovar navštívil poprvé.

I letos pivovar speciálně pro slavnosti uvařil Vídeňský ležák. Návštěvníci si také mohli koupit skleněné půllitry a využít samoobslužnou myčku s oplachem. Zkusili si, jak se profesionálně omývá půllitr a zjistili, že chuť piva z velké části vytváří čisté pivní sklo.

Program zpestřila bubenická show Líšamani, která příjemně odstartovala závěrečný koncert kapely Rozjetý veverky. Veselí v pivovaru utichlo až dlouho po setmění.

Pivovarské slavnosti tak už po 28. roztancovaly Benešov.

Pivovar Ferdinand

Benešovský pivovar Ferdinand založil roku 1897 arcivévoda František Ferdinand d’Este. Pivovar si zakládá na tradičních recepturách a vaření piva bez kompromisů. Na špičkovou kvalitu dohlíží vrchní sládek Jaroslav Lebeda. Pod jeho rukama vzniká všech deset druhů piva, které Ferdinand vaří. Od klasické desítky a jedenáctky až po speciální polotmavé pivo Sedm kulí a jedinečné bezlepkové pivo. Součástí pivovaru je unikátní humnová sladovna. Ta vyrábí slad pro vlastní potřebu, zásobí ale rovněž další pivovary po celé České republice i zahraničí. Pivovar Ferdinand ročně vyrobí 2200 tun humnového sladu a uvaří více než 28 000 hektolitrů piva.

Ladislav Lojka