V úvodu to byla jihočeská hasičská dechovka Božejáci. Její hudba pod velkoplošné plátěné altány sokolské zahrady přilákala především starší posluchače, ale nechyběli ani ti mladší. Kolik jich bylo celkem, však předseda pořádajících fotbalistů Petr Veselka před sečtením prodaných vstupenek hádat nechtěl.


„Loni se tu za celý den otočilo na sedm set lidí. Kolik jich bude tentokrát, uvidíme až večer" uvedl předseda FC.


Loni si fotbalisté pro pořádání slavnosti vybrali období křivsoudovského posvícení a to mělo pozitivní vliv na účast, stejně jako to, že nepršelo.


„Pěkné počasí jsme zatím měli pokaždé," zavzpomínal Petr Veselka, ale připomněl, že loni některé lidi od návštěvy úvodu akce odradily naopak extrémní vedra.


Program pořadatelé znovu sestavili pro každého. Děti si hrály v nafukovacím hradu a popíjely limonádu. Ti starší zase ochutnávali z celkem osmnácti druhů piv a všichni pak také soutěžili. K tomu je vyzýval už v úvodu akce, kdy lidé ještě zcela neztratili ostych a jen poposedávali ve stínu pod stany moderátor dne, vlašimský středoškolský kantor Tomáš Lichtenberg.


Zábavu si proto účastníci akce užili nejen při hudbě, ale i při soutěžích zaměřených, jak jinak, na pivo. Proto nechyběl pivní sprint, pivní štafeta nebo soutěž smíšených týmů pro rodiče a děti.


Po Božejácích na scéně zahrála kapela Dupeto s repertoárem plným písniček ze staropražských putyk a šantánů. Pro mladé pak nastal ten pravý okamžik v devět večer, kdy pro ně zahrála k tanci skupina Galaxie.


O tom, že se lidem dramaturgie akce líbí, svědčí nejen hojná účast, ale také ohlasy, které na pivní odpoledne pořadatelé mají.
„Děkuji za to, že si k nám na pivní odpoledne lidé znovu našli cestu a těší mě, že chválí naše pivní odpoledne za to, že je jiné, než jak znají obdobné akce z jiných míst," dodal Petr Veselka.