Do dvacátých a třicátých let minulého století se mohou přenést návštěvníci, kteří zavítají na další ročník Netvořických dvorků. Ty se konají u příležitosti tradiční Okurkové pouti už tuto neděli.

Organizátoři z občanského sdružení Kolna pro příchozí připravili pestrý program, v němž nebude chybět dobový jarmark s řemeslníky v historických oděvech, divadlo pro děti a dospělé a tradiční jazzová hudba. „Budou se podávat výtečné pouťové koláče, tradiční okurky rychlokvašky, chléb se škvarky, opečené maso a další pochoutky našich prababiček a pradědů,“ řekl Jiří Trnka z pořádajícího občanského sdružení.

Především děti se budou moci seznámit s dobovými profesemi, jako byla švadlena a pradlena. Hospodyňky si budou moci tuto práci také vyzkoušet a docenit vymoženosti současné domácnosti. Připraven je i zábavný fotoateliér a další zajímavosti z dob dávno minulých. „Dospělí zase uvítají cikorkovou kávu a posezení v muzejíčku smaltu, vetešnictví a zájemci si mohou vyzkoušet práci na hrnčířském kruhu v keramické dílně,“ dodal Jiří Trnka s tím, že v číslech popisných 13 a 8, kde se Netvořické dvorky konají, bude k vidění také výstava fotografií cestovatele Richarda Honse.

KAREL CHLUMEC