Hosty plesu bezpochyby v první řadě nejčastěji přivábí jeho tradice a prestiž. Do pozadí ale samozřejmě nemůže ustupovat ani propagace akce. V dnešní době, kdy se vzdálenosti zkrátily na minimum, není výjimkou, že si na pěkném plese užívají i lidé z druhého konce okresu. Pokud se o něm ale včas dozvědí. Stoprocentně jim k získání informaci o bálu neposlouží klasický plakát vyvěšený na lípě u autobusové zastávky. To, co by mohlo přivést na jedno místo hodně lidí z různých míst, je samozřejmě internet.
Jenže tohle nyní už základní pravidlo, někteří ještě stále nepochopili nebo ho přehlížejí. Ke své škodě. Pokud se podíváme do webových vyhledávačů s jednoduchým heslem „ples" a přidáme jméno města, budou výsledky různé.
Benešovský deník hledal prostřednictvím webu bály v Benešově, Vlašimi, Voticích a Týnci nad Sázavou.

Zatímco Benešov a Týnec nad Sázavou má hledané informace snadno dostupné, Vlašim a Votice za dvěma výš uvedenými sídly hodně pokulhávají.

Benešov

Benešov prostřednictvím dalších odkazů směřujících ke Kulturnímu informačnímu centru nabízí pro plesovou sezonu 2015 celkem třináct akcí. Na webu je sice seznam bálů, jejich termín a místo konání, ale není tam například čas zahájení ani další podrobnosti.

Týnec nad Sázavou

Lepší prezentaci plesů má Týnec nad Sázavou. Na webu, na nějž se leze dostat ze stránek samotného města, jde najít i všechny potřebné podrobnosti. Tedy na jedné adrese a pouhým překlikáváním na aktivní odkazy. Proč je tato verze o něco lepší, je na další a delší diskusi. Selským rozumem situaci lze vysvětlit třeba i tak, že Společenské centrum Týnec, kde se plesy konají, provozuje soukromá osoba, jejímž prvotním cílem je výdělek, nikoliv ztráta.

Votice

Plesy lze samozřejmě najít i na webu Votic. Po rozkliknutí odkazu se objeví plakát nebo jen strohá fakta co, kde kdy, případně i kdo na akci hraje. Trochu logičtější hledání má votické Turistické informační centrum, kde lze zadat i prohledávané období.

Vlašim

Asi nejhorší získávání informací o bálech nabízí město Vlašim. Při zadání hesla ples do vyhledávacího okénka se objeví text: „Bohužel nebyly nalezeny žádné odpovídající záznamy, přeformulujte prosím Váš dotaz."

Pátrání proto směřovalo k heslu KD Blaník, kde se plesy tradičně konají. Výsledek? Několik trochu zatuchlých odkazů setříděných abecedně. Příklad? Blanický rytíř vyhlášen, článek z 12. dubna 2010, Dětský karneval – fotogalerie uveřejněná od 24. ledna 2010, Dětský karneval v KD Blaník ze 7. 2. 2012.

Pátrání po akcích přímo na webu KD Blaník začíná a končí v odkazu Program. V něm naleznete jen dvě dlouhodobé výstavy, ale ples žádný. Že by se ve Vlašimi plesy nekonaly?

„U nás se plesy nekonají, máme tu malý prostor, proto se tu pořádají menší akce," vysvětlila paní Jeništová, pracovnice KD Blaník s tím, že plesy se ve Vlašimi konají ve větším sále sokolovny.

Jenže ani heslo sokol či sokolovna zadané na web města Vlašimi nevedl ke kýženému cíli, tedy zisku informací o jakémkoliv plesu ve Vlašimi.

Na stránky TJ Sokol Vlašim se pak lze dostat přes vyhledávač a tam se skutečně pod heslem ples jedna z takových akcí objeví. Volejbalples, jak je uvedeno v textu, se v sokolovně koná v pátek 27. února v tamním malém sále.