Ve spolkovém domě Sourozenců Roškotových na vlašimském Palackého náměstí si můžete v sobotu 4. dubna od 10 hodin vytvořit se svými dětmi nebo přáteli veselé velikonoční dekorace a nazdobit vajíčka několika různými způsoby.
„Na návštěvníky z řad veřejnosti čekají i nevšední nápady na velikonoční výzdobu jejich domova,“ uvedla vedoucí Spolkového domu Eva Hájková a doplnila, že pokud si příchozí budou chtít zdobit kraslice, měli by si přinést vlastní vyfouklá vajíčka.
V sobotu také mohou lidé navštívit velikonoční prodejní výstavu v Kondraci. V prostorách tělocvičny na obecním úřadě je možné obdivovat i zakoupit velikonoční aranžmá a ozdoby, malované perníčky, svíčky z včelího vosku, výrobky z medu, marmelády, drátkované a paličkované výrobky, keramiku, výrobky z pedigu, jarní květiny, proutěné košíčky a samozřejmě velikonoční kraslice.
„Přijďte si s dětmi namalovat vlastní kraslici, nazdobit perníček, uplést pomlázku nebo košíček a přitom ochutnat tradiční velikonoční pokrmy,“ zvou organizátoři výstavy.
Také neděli 5. dubna se na Vlašimsku ponese v duchu příprav na nadcházející velikonoční svátky. Na domašínském náměstí mohou rodiny s dětmi strávit příjemný den, v němž je pro příchozí připravený bohatý program. Jaro přivítají domašínské děti písničkami, říkadly a koledami.
Zejména dětské návštěvníky potěší pohádkové představení Perníková chaloupka v podání jejich vrstevníků. Své umění předvedou i nejmladší členky Sokola Domašín. Ti, kdo se rozhodnou strávit neděli v Domašíně, si tu mohou uplést pomlázku, ozdobit vajíčka, vyzkoušet pletení košíků či drhání koberců. Odpočinout, posilnit se a vychutnat teplé počasí budou moci návštěvníci v čajovně a jako památku na příjemně strávený den si domů mohou zakoupit některý z nabízených velikonočních suvenýrů.

KAREL CHLUMEC