K nim mu přijelo do Milovanic u Postupic gratulovat hodně příznivců lidové muziky. 

„U dobrého jídla a piva se  vzpomínalo a hlavně zpívalo za hudebního doprovodu vlašimské kapely Sebranka, která sice přijela v menším složení, ale jubilantovi je i tak hodně blízká, protože v ní jsou  muzikanti, s nimiž v ní oslavenec léta hrál,“ uvedla Petra Říhová, blízká známá Josefa Němce s tím, že jubilant i nyní pracuje také v dalších spolcích, proto se oslavy se vším, co k nim patří, budou ještě opakovat.

Josef Němec nejen, že o muzice dokáže hovořit s neskrývaným nadšením, ale je i zručný instrumentalista.

„Kromě dechových nástrojů skvěle ovládá harmoniku, kterou doprovází zpěvem,“ připomněla Říhová.

Jubilanta hudba provází od dětství i když…

„K pořádnému odbornému vzdělání jsem se nedostal, nebylo na to. Začal jsem jako dítě zkoušet  hrát  a s klarinetem mi to šlo dobře až po skončení základní školy u pana Chalupeckého z Radošovic. Pak jsem postupně hrál v souborech na  Benešovsku a Vlašimsku a  nejdéle v kapele Chotýšance,“ vzpomíná oslavenec, který dodnes vzpomínám na jejího  kapelníka Járu Sysla, velkého muzikanta a kamaráda. „Opustil nás navždy v roce 2002 a po něm jsem žezlo kapelníka převzal já,“ uvedl Josef Němec a poděkoval také příznivcům a všem manželkám svých hudebních kolegů,  které muzikantům po léta tolerovaly jejich veselý noční život.

Manželka jubilanta Miluše Němcová, pak k tomu uvedla: „Řekla bych, že život s muzikantem je veselý, snaží se pořád i doma vnést do života dobrou náladu a naději. Jezdím s manželem  hlavně na setkání heligonkářů, kde hraje  a  zpívá. Těší mě zájem publika o zachování české písničky i jeho ohlas na naši hudbu,“ sdělila Miluše Němcová.

S přispěním  Petry Říhové