Příjemný letní festiválek, který se rozpíná napříč hudebními žánry, přivítá letos mezi jinými například takové kapely, jako je Vítkovo kvarteto, Xindl X nebo Tonyho Ducháčka & Garage.

„Akce si záměrně zachovává svůj rozsah, kdy je možné si jednotlivá vystoupení vychutnat bez nutnosti přebíhat po jednotlivých pódiích. Ostatně, prostor malebné zámecké zahrady k tomu přímo vybízí,“ řekl Jan Tryner z organizačního štábu festivalu a doplnil, že v dnešní době rozpínavosti je příjemné strávit víkend v prostředí, kde si i muzikanti mohou bez problémů vypít pivo a v davu si v klidu vychutnat koncert svých kolegů. „Není ničím neobvyklým zatrsat si pod pódiem s některou z hvězd,“ podotkl organizátor.

Festival si za čtyři roky své existence postupně získává renomé na českém hudebním nebi a například skupina Visací zámek, která zde slavila pětadvacet let své existence, označila Podblaník za jeden z vrcholů své loňské sezony.

Hudební multižánrový svátek začíná už v páteční podvečer vystoupením Argony a první noc zakončí Xindl X. Sobotní odpolední hudební blok zase otevře kapela Hejtman a po půlnoci se s Podblaníkem rozloučí Gang Ala Basta. Charakterem spíš rodinný festival na Podblanicku při tom nesází jen na známá jména, ale představuje i ta méně zvučná. To však podle organizátora neznamená nižší hudební úroveň. Naopak. Návštěvník festivalu může objevit jiná jména a odnést si i nový hudební zážitek. Letos se tak příchozí mohou těšit na skupiny Jolly Joker & PBU, Gang Ala Basta nebo slovenské rockové hvězdy Karpina. Vystoupí také funkoví Jet8 a přitvrdí i Scream of the Lambs a Positive Mind. Za poslech určitě bude stát také kapela Michala Pavlíčka jr. Moje Řeč.

"Pro návštěvníky máme připravenou rozlehlou čajovnu, ze které je možné dění na pódiu sledovat i vleže. Atmosféru hudebního setkání dokresluje zámecká kulisa nasvícená loučemi z čajovny,“ pozval do Louňovic pod Blaníkem Jan Tryner.

Nebyl by to zámek bez kejklířů, kejklíři bez ohňů a ohně bez festivalu. Večerní festivalovou produkci proto zpestří žonglérská a ohnivá show v podání kejklířské skupiny Agripa.