Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikulášská akademie měla dvanácté pokračování

CHOCERADY - Zaplněnou jídelnou zněly vánoční hity, koledy, nechyběly pohádky ani čardáš

5.12.2007
SDÍLEJ:

Školní akademii choceradské základní školy zahájily děti z mateřské školy. Čtvrťáci zaujali povídáním o praotci Čechovi. Na Mikulášské akademii nesměli chybět čerti. Herecké výkony účinkujících se rodičům líbily a často je odměnili potleskemFoto: Deník/ Petr Roubíček

Úvodní scénka dětí z mateřinky navodila sváteční atmosféru už dvanácté Akademie Základní školy Chocerady, tentokrát Mikulášské. Ta se nesla ve znamení koled, básniček a písniček. Zcela zaplněnou školní jídelnou, kde se představení uskutečnilo, zněly známé hity jako například Dělání, dělání nabo Vánoce přicházejí, nechyběly ani scénky a pohádky.
Velkým potleskem byla odměněna pohádka O Budulínkovi, se kterou se představili prvňáci. Také loupežník Sarka Farka od dětí ze druhé třídy měl u obecenstva velký úspěch. Třeťáci se zaměřili na zpívání vánočních koled za hudebního doprovodu a čtvrťáci zaujali poutavým povídáním o praotci Čechovi, jak se dostal na horu Říp. Pátá třída si připravila parodii na Macha a Šebestovou a jejich kouzelné sluchátko. Každodenní problémy řešili žáci sedmého ročníku. Nechyběl tanec v rytmu disca, duo Denisa, Lucka zase předvedlo čertovský kankán.
„Přestože se blíží Vánoce, chceme, aby program nebyl jen o nich, ale snažíme se s dětmi nacvičit i jiné pohádky,“ uvedla ředitelka školy Miroslava Cinkeisová s tím, že velký podíl na konečném efektu má školnice, která je hlavním výtvarníkem scén, výrobcem kulis a divadelních propriet.
S přípravami na akademii začali ve škole začátkem října. Často se zkouší během přestávek, po vyučování, ale i v hodinách hudební výchovy. Zúčastňují se jí všechny třídy kromě deváťáků. „Těm se už většinou nechce. Pomáhají ale jinak. Před představením zajišťují výstavu výrobků našich žáků a dětí z mateřské školy. Vesměs se jedná o dílka s vánoční tématikou,“ říká ředitelka a vysvětluje, proč škola pořádá akademii právě v tomto období. „Akademii směřujeme pokaždé na poslední měsíc v roce, buď na Mikuláše nebo před Vánoce. Lidé jsou v tomto období lépe naladěni.“
Přes hodinu trvající představení zakončili všichni účinkující společně s rodiči vánoční koledou Nesem vám noviny.

5.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

Zlatý šampion Hakl věří, že vítěznou atmosféru přenese i do Benátek

Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Brankář Tomeček si protáhne zimní přípravu

Benešovsko – Okresní disciplinární komise OFS Benešov zasedala a trestala. Nejhůře dopadl brankář Nesperské Lhoty Michal Tomeček, který nejenže skončil na podzim, ale protáhne si i zimní přestávku. Největší pokutu, 3000 korun, dostaly za „černocha“ Čechtice.

KRÁTCE: Kvůli volbám se turisté k informacím nedostanou

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

ANKETA: Jdete k volbám?

Benešovsko - Ptali jsme se obyvatelů Benešovska, jestli půjdou k volbám.

OBRAZEM: Spirituál Kvintet vystoupil ve Vlašimi k poctě Farní charity

Vlašim - Farní charita Vlašim slaví 25 let od svého vzniku. Ke svému výročí uspořádala také benefiční koncert skupiny Spirituál Kvintet. Ten se původně měl uskutečnit 5. října, ale z důvodu nemoci jednoho z členů kapely byl přeložen až na úterní večer 17. října. Do vlašimského kostela sv. Jiljí, kde se koncert konal, dorazilo mnoho posluchačů, kteří zaplnili celý kostel a vystoupení si náramně užili. Některé písně společně se zpěváky zpívalo dokonce celé obecenstvo. Na konci hudebního představení ocenili přítomní um skupiny ovacemi ve stoje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení