„Ve Vlašimi jsme vystupovali za dobu naší existence již třikrát a to v letech 2013, 2015 a 2017 vždy na zámku. Na tyto koncerty máme hezké vzpomínky, hlavně na krásné prostředí zámeckých prostor a skvělé publikum, které dokáže vytvořit fantastickou atmosféru. V neposlední řadě oceňujeme nadstandardní přístup všech zaměstnanců zámku v čele s jejím ředitelem panem Cáderem. Ochota, vstřícnost a pozitivní přístup k řešení "čehokoliv" zaslouží skutečně náš potlesk a ovace vestoje,“ uvedl se smíchem manažer souboru Petr Diviš.

Soubor založila v roce 2008 dirigentka Mária Divišová. Té se podařilo dát dohromady zhruba 20 amatérských zpěváků, k nimž později přibylo i několik hudebníků. Tato profesně nesourodá parta však dokázala svým nadšením okouzlit a zaujmout natolik, že její koncerty bývají vyprodané, má za sebou několik vystoupení jak v rozhlase, tak v televizi a úspěšná zahraniční turné.

„Repertoár na vlašimský koncert ještě není uzavřen, ale posluchači se mohou těšit jak na písně muzikálové či filmové, na nějakou tu "klasiku" a třeba je i překvapíme písní severskou či jedním kouskem ve svahilštině,“ naznačil Petr Diviš.