Akce dává školám nejen příležitost prezentovat práci žáků, ale také upozorňuje na význam uměleckého vzdělávání a vyzdvihuje práci všech pedagogů. Zároveň se v některých městech událost přidružuje k letošnímu, významnému výročí republiky. Program na téma 100 let Československého státu v písních a obrazech pořádá v rámci ZUŠ Open Základní umělecká škola v Čerčanech. Od 17 hodin se v budově školy představí žáci hudebního, dramatického a nově založeného tanečního oboru. Ve Voticích obsadí děti zdejší klášter a Masarykovo náměstí. Připraven bude koncert, taneční vystoupení i výtvarná výstava.

Pod širým nebem vystoupí i v Benešově a ve Vlašimi. Nádvoří vlašimského zámku ožije již v 15 hodin a mimo hudebních vystoupeních v podání několika školních souborů si diváci užijí pohled na mažoretky. “Zapojí se všechny čtyři obory naší školy. Třeba žáci literárně-dramatického oboru budou akci moderovat.

Výtvarný obor zase připravil výstavu a při události budou žáci v parku malovat,” podotkl ředitel ZUŠ Vlašim, Luboš Průša. V Benešově začne program zdejší umělecké škol ve 14 hodin na Masarykově náměstí a prostor dostanou opět všichni místní malí umělci.