Radost z této zprávy mají ti, kteří kritizovali hluk během víkendu. Zklamání z ukončení tradice letních festivalů vnímají naopak ubytovatelé a restauratéři, kterým akce zvýšila tržby.

O místě konání festivalu či o jeho případném přesunu jinam se hovořilo nejen při jednání benešovských zastupitelů v závěru března, ale také na následných tiskových konferencích pořádaných benešovskou radnicí vždy den po schůzi městské rady.

A právě při tiskovce starosta Benešova Jaroslav Hlavnička tlumočil neměnné stanovisko rady založené na tom, že se festival v Benešově může konat jen od pátku do soboty, nikoliv od čtvrtka, jak chtěli pořadatelé festivalu.

A právě na těchto dvou postojích skončilo jednání o festivalu v Benešově.

"Pokud tu festival nebude, je to samozřejmě škoda především pro podnikatele, kteří mají ubytovací kapacity, a také pro restauratéry," připustil ještě před definitivním rozhodnutím pořadatalů starosta Benešova Jaroslav Hlavnička.

Let It Roll navázal v roce 2013 na tradici letních open air festivalů v Benešově založenou multižánrovým Sázava festem. Ten se ze Zeleného ostrova, jak pořadatelé nazvali areál Táborských kasáren, přestěhoval do Světlé nad Sázavou. Let It Roll od počátku provázely stížnosti na hluk a hygienici za to organizátorům vyměřili pokutu. Organizátoři festivalu Let It Roll zatím ještě neuhradili městu Benešovu celou částku z loňska vyplývající ze smlouvy a založenou na výpočtu z prodaných vstupenek. Částku 318 tisíc korun mají pořadatelé rozloženou do splátkového kalendáře a poslední splátku mají uhradit v květnu.