Tam již jsou technické požadavky většinou splněny, někde je k dispozici zvukový a světelný park. Dobrodružství nastává, pokud se hudebníci rozhodnou uspořádat koncert na neobvyklém místě. Jako třeba v Muzeu umění a designu (MUD) v Benešově, ve kterém vystoupila se svým sólovým projektem šestinásobná držitelka hudebních cen Anděl Lenka Dusilová.

Do muzejního sálu bylo potřeba nanosit veškeré vybavení, od kabelu, přes ovládací pulty a video zařízení po poslední žárovku. Mixážní pult byl nakonec umístěn v jiné místnosti. Na zvukaře čekal nelehký úkol, protože výstup nebyl jako obvykle z reproduktorů, ale přímo do „éteru“ ve kterém mohli posluchači při použití sluchátek lehce odhalit případné nedostatky. Proto zvuková zkouška trvala několik hodin.

Složitou situaci měli i osvětlovači. Museli se poprat s napájením, aby nedošlo k výpadkům proudu z důvodu přetížení zásuvkových obvodů. Kapitola sama o sobě je výrobník umělé mlhy versus požární hlásiče. Čidlo nezajímá, že mlha je na vodní bázi, vyhodnotí ji prostě jako kouř. Přes všechny potíže začalo online vystoupení Lenky Dusilové v MUD podle plánu.

Koncert snímaly čtyři kamery. Na výsledek se můžete podívat:

Zdroj: Youtube