Na šesti pódiích se během těchto dnů vystřídalo na sto padesát domácích i zahraničních hudebníků a skupin.

První den přišlo do areálu Zeleného ostrova deset tisíc lidí, následující den jich dorazilo ještě o pět tisíc víc. Celkový počet nakonec přesáhl 17 tisíc diváků.

Sázavafest by se do Benešova mohl vrátit i napřesrok. To také slibovalo vedení benešovské radnice už před začátkem samotného festivalu.

„Byli jsme příjemně zaskočeni vysokou návštěvností. Areál Zeleného ostrova, je ale velký a kapacitně dostačující,“ řekl technický produkční Josef Ženíšek s tím, že vyvrcholením festivalu bylo v sobotu v noci vystoupení britských Hurts a The Subways.

V kotli po pódiem to pořádně vřelo a tisíce lidí bezprostředně reagovaly na zahraniční hudební hvězdy. Organizátoři také ocenili přístup návštěvníků bývalých Táborských kasáren za pořádek a chování po čas festivalu.

Zdravotní záchranná služba nemusela během festivalu řešit žádné vážnější případy.

„Vedle desítek drobných zranění jsme tu měli úraz, kdy si jeden z návštěvníků vyhodil koleno a musel být převezen do nemocnice, no a několik lidí to přehnalo s alkoholem,“ informoval vedoucí festivalové záchranky Martin Pokorný.

Ani policie si nemohla na příliš rušnou poslední noc stěžovat. Podle Miroslava Breburdy z policejního ředitelství v Benešově, během festivalu řešili jen pár drobných krádeží, kdy se návštěvníkům ze stanů ztratily mobily, a kabelka s penězi.

Je to poprvé v jedenáctileté historii Sázavafestu, že se festival konal přímo ve městě. A jak letní hudební svátek viděli samotní návštěvníci? Podle aktuálních reakcí na Facebooku, byli lidé většinou spokojeni.Objevila se jen kritika na nedostatek stanových míst na počátku festivalu nebo nedostatečně upravené cesty pro vozíčkáře či málo míst, kde se mohli návštěvníci umýt. Připomínky se podle vyjádření pořadatelů do příště pokusí štáb festivalu vyřešit.

KAREL CHLUMEC