S multikulturním programem na pódiích v bývalých Táborských kasárnách je spojený nejen velký pohyb osob, ale především aut.

„Město si ucpat nenecháme,“ konstatoval Pavel Mareš, vedoucí benešovského úzeního odboru Policie ČR. Při koordinačních schůzkách s organizátory, vedením benešovské radnice a zástupci nejrůznějších institucí museli policisté zkorigovat původní představy pořadatelů.

„Máme zkušenosti v podobných masových akcí. V minulých letech jsme například vypomáhali kolegům z Kutnohorska při zajišťování bezpečnosti a dopravy v Kácově. Tak si umíme představit, co Benešov v průběhu čtyřech dní čeká,“ podotkl šéf policistů.

Na dohled nad účastníky Sázava Festu bude o víkendu za 14 dní vyčleněná přibližně stovka uniformovaných policistů i kriminalistů v civilu. V nepřetržitých směnách se v okolí Táborských kasáren vystřídají pořádkoví policisté z obvodního oddělení Benešov i z okolí.

Dopravní policisté pohlídají příjezdové komunikace do města a jejich kolegové z oddělení doprovodu vlaků z Prahy i Českých Budějovic se zaměří na nádraží a jeho okolí.

Pro monitorování provozu především na silnici I/3 má být k dispozici vrtulník, který problémy nahlásí pozemním hlídkám a řídícímu štábu.

„Přestože má řada návštěvníků, především z Prahy, použít při dopravě vlaky, bude pro tranzitní řidiče motorových vozidel výhodnější se Benešovu úplně vyhnout. Například na trase Praha – České Budějovice použít silnici I/4, takzvanou Strakonickou,“ upozornil Pavel Mareš s tím, že městu a především hlavní silnici I/3 v úseku Čerčany – Bystřice by se radši od 4. do 7. srpna měli vyhnout i místní motoristé.

Pro návštěvníky akce bude určené parkoviště ohraničené Černoleskou ulicí, vlašimskou tratí a strojírnami (600 míst), v Táborských kasárnách (1000 míst ) a u starého výkupu (200 míst).