Hasička z Okrouhlice si před dvěma roky přivezla z Polska titul mezinárodní hasičské miss a v posledních týdnech se plně věnuje dramaturgii a choreografii téměř dvouměsíční přípravy na vyhlášení hasičské královny krásy v Konopišťském amfiteátru.

„Tehdy mě oslovil starosta hasičů Josef Páv, jestli bych s nimi vyrazila do Polska na soutěž miss jako reprezentantka Benešovska,“ připomněla Iva Šímová okolnosti, které ji katapultovaly do současné pozice dobrovolné manažerky středočeské miss.

Slovenka, Polky i Maďarky zaplakaly

„Příprava do Polska nebyla žádná. Nevěděla jsem, do čeho jdu. Poslali nám sice nějaké propozice soutěže, ale ty byly v polštině, takže nic moc. Vzala jsem si s sebou hasičskou uniformu, jedny společenské šaty dlouhé, jedny kratší a jela jsem. Až na místě jsme se dozvěděla, o co půjde,“ podotkla s úsměvem sociální pracovnice jedné pražské neziskové organizace, která dokončuje na Karlově Univerzitě magisterské studium.

V Polsku konkurovala Ivě při promenádě s hasičskými doplňky, ve společenských šatech i v plavkách Slovenka, dvě Maďarky a dvě domácí hasičky.
Členka okrouhlického Sboru dobrovolných hasičů se vloni přihlásil do celorepublikové soutěže Miss hasička ČR, ale při castingu do kolínského finále nepostoupila a tím pro ní veškeré soutěže krásy skončily. Ne nadlouho.

Vše, co se v sobotu na pódiu při promenádě v hasičské uniformě, při volné disciplíně, promenádě v šatech i na závěrečném vyhlášení stane, nese její otisky a stopy.

„Podílela jsme se stanovení pravidel a na výběru finalistek, přípravě programu, jednotlivých vstupů, desetičlenné poroty, šatů pro dívky, muziky i přípravě podkladů pro moderátora. To vše s asistencí Štěpánky Dvořákové, Hasičské Miss Evropy 2010,“ konstatovala žena, která ve volném čase předcvičuje módní zumbu.

Co bylo na přípravě hasičského dne v sobotu 21.května nejtěžší? „Co si připravím, udělám a vyřeším sama, je pro mě jednoduché. Nejtěžší práce pro mě je vše zkoordinovat s ostatními. Na ne všechny je spolehnutí, ne všichni zvládají svoje úkoly v domluvených termínech a některým je zatěžko mě zpětně kontaktovat. Nejtěžší je sladit

tým i porotce,“ vyznala se Iva Šímová, jež by hodiny věnované tvorbě závěrečného programu možná dokázala spočítat podle diáře, v němž má zanesené všechny potřebné kroky.

Tip na vítězku zůstane tajný

Na pódiu se hybná páka prvního ročníku středočeské přehlídky hasičské krásy objeví po boku moderátora Alexandra Hemaly ve společenských šatech.

„Hasičskou uniformu jsem půjčila jedné z finalistek,“ konstatovala členka okresní odborné rady mládeže a zároveň rozhodčí soutěží v požárním sportu.

Kterou z dívek tipuje na miss, nezveřejní.

„Bude deset porotců. Tajný tip mám ale neprozradím. Bude to hrozně těžké. Když je jedna holčina sympatičtější, zase nemá to, co druhá. Vybrat nejlepší podle vzhledu nebo vztahu k činnosti dobrovolných hasičům se bude srovnávat těžce,“ usmála se Iva Šímová, kterou o prázdninách zřejmě ještě čeká cesta do Polska na evropské hasičské setkání spolu s novopečenou reprezentantkou středních Čech.