„Soutěž spadá pod NBTA což je největší mažoretková asociace v České republice. Soutěžní klání se konalo ve sportovním centru v Černoleské ulici a místní soubor Wild Cats a Benešovská koťata byly požádané o pomoc a spolupráci při organizaci," uvedla Martina Procházková, vedoucí zmíněných mažoretkových souborů.

Dívky s rodiči pomohli všude, kde bylo třeba a vytvořili dobře fungující organizační tým. „Za to jim patří velký dík," podotkla vedoucí benešovských mažoretek.

Zemského finále se účastnily soubory, které jsou tradičními a úspěšnými již po několik let. Jsou to soubory zejména z Vlašimi, Českých Budějovic, Klatov, Lomnice nad Popelkou, Kosmonos, Ronova nad Doubravou, Loun, Dobrovice, Prahy, Postoloprt, Teplic, Opočna, Žatce, Hrádku nad Nisou, Jablonce nad Nisou a samozřejmě Benešova.

Soutěž se odehrála ve všech věkových kategoriích

Minimažoretky, děti, junior mladší, junior starší a senior. V sólech „klasická mažoretka" se zúčastnilo přes sto soutěžících a v kategorii dvojic „klasická mažoretka" přes 50 soutěžících. Nejvíce zlatých medailí získaly mažoretky z Ronova nad Doubravou.
Také benešovské zaznamenaly velký úspěch osmým místem v kategorii minimažoretka.

„Teprve sedmiletá Rozálie Zavřelová dosáhla na své první soutěži takového úspěchu. Ve velké konkurenci si poradila s trémou a předvedla skvělé vystoupení na píseň Gummy Bear," pochválila Martina Procházková. Vzhledem k tomu, že kategorie minimažoretka na mistrovství republiky MČR nepostupuje je Rozárka Zavřelová osmou nejlepší minimažoretkou v Čechách.

„Největším úspěchem je však postup Kamily Dozbabové a Kateřiny Birošové na MČR do Ronova nad Doubravou, kde se budou prát o místa nejvyšší. Holky jsou také nováčky a přes velkou trému dokázaly svými dokonalými synchrony přesvědčit porotu, že do finále patří," pochlubila se vedoucí souboru Wild Cats Martina Procházková, která se přiznala, že úspěch svých svěřenkyň, když porota vyhlásila jejich postup, obrečela.

Postupující mažoretky a jejich vedoucí čeká do republikového mistrovství v Ronově nad Doubravou, které se uskuteční 22. května, ještě spoustu tréninků a dřiny. Martina Procházková nezapomněla pochválit i další benešovské reprezentanty.

„Pěkná vystoupení také předvedli Martin Kotouč, Lucie Jindrová, Pavla Macková, Vanda Sochůrková a Eva Tůmová, jimž ale postup unikl. Každopádně je to pro ně cenná zkušenost pro další sezónu. Benešovské soubory se nyní začínají soustředit na týmové soutěže a první postupové kolo na mistrovství, které bude 14. května v Žatci," dodala.