Starosta Jiří Slavík ocenil děti, které se věnují malování nebo výrobě keramiky a dalším výtvarným počinům i mladé literáty, kteří do svých prací vložili regionální patriotismus.
„Jste zárukou, že i když v budoucnu budete žít jinde než tady, tak se do Votic budete rádi vracet," odstartoval Jiří Slavík vyhodnocení dětských děl.
Votické talenty 2016 ze základní i umělecké školy ocenil pamětními listy a věcnými cenami akademický malíř Vladislav Kaska, literární Jan Žaloudek z Městského kulturního centra.
„O paletu Antonína Slavíčka"
Kategorie MŠ + 1. - 4. třída
Zámecké strašidlo
1. cena: Anna Smažíková, ZŠ Votice
2. cena: Alžběta Nejanová, Ateliér Slavkov
3. cena: Michal Májek, ZŠ Votice
Čestné uznání:
Aleš Votruba, ZŠ Votice
Kristýna Veselá, ZUŠ Votice
David Sloup, ZŠ Votice
Jak maminka vaří
1. cena: Bára Moudrá, Ateliér Slavkov
2. cena: Vendula Hrůzová, ZUŠ Votice
3. cena: Tadeáš Maršíček, ZUŠ Votice
Čestné uznání:
Nikola Dohnalová, ZŠ Votice
Valentýna Pácová, MŠ Votice
Rozkvetlá krajina
1. cena: Vilém Nešpor, 5. třída, ZUŠ Votice
2. cena: Eliška Macháčková, 2. třída, ZUŠ Votice
3. cena: Magdaléna Chmelířová, 2. třída, ZUŠ Votice
Čestné uznání: Valentýna Pácová, MŠ Votice
Ze života hmyzu
1. cena: Magdaléna Vaňousová, 5. třída, ZUŠ Votice
2. cena: Jakub Colliér, 4. třída, ZUŠ Votice
3. cena: Denisa Boučková, 1. třída, ZUŠ Votice
Čestné uznání: Barbora Marešová, 4. třída, ZUŠ Votice
Tajemství mořských hlubin
1. cena: Votěch Nevan, 5. třída, ZUŠ Votice (keramika)
2. cena: Kateřina Léblová, 2. třída, ZUŠ Votice
3. cena: Magdaléna Zoulová, 5. třída, ZUŠ Votice (keramika)
Čestné uznání: Matěj Mazáč, 4. třída, ZUŠ Votice
Kategorie 5. - 9. Třída
Pochod Praha Prčice
1. cena: Michaela Brabencová, ZŠ Votice
2. cena: Kateřina Šteflíková, ZŠ Votice
3. cena: Nela Stěhulová, ZŠ Votice
Čestné uznání:
Adam Bartůněk, ZŠ Votice
Jakub Jelínek, ZŠ Votice
Kostel nebo kaplička v našem okolí
1. cena: Karolína Maršíčková, ZŠ Votice
2. cena: Katka Šašinková, ZŠ Votice
3. cena: Anna Králová, ZŠ Votice
Čestné uznání:
Kristýna Strouhařová, ZŠ Votice
Aneta Schiszmanová, ZŠ Votice
Natálie Králová, Ateliér Slavkov
Rozkvetlá krajina
1. cena: Veronika Voříšková, 8. třída, ZUŠ Votice
2. cena: František Ngo, 7. třída, ZUŠ Votice
3. cena: Veronika Ctiborová, 8. třída, ZUŠ Votice
Čestné uznání: Veronika Mašková, 7. třída ZUŠ Votice
Ze života hmyzu
1. cena: Kamila Kohoutková, 7. třída, ZUŠ Votice
2. cena: Marek Mošnička, 6. třída, ZUŠ Votice
3. cena: Eva Říhová, 7. třída, ZUŠ Votice
Čestné uznání: Tereza Štíchová, 6. třída, ZUŠ Votice
Tajemství mořských hlubin
1. cena: Hana Čalounová, 1. ročník gymnázia, ZUŠ Votice
2. cena: Anna Kučerová, 1. ročník gymnázia, ZUŠ Votice (keramika)
3. cena: Anna Pavličová, 8. třída ZUŠ Votice
Čestné uznání: Natálie Kronusová, sekunda gymnázia, ZUŠ Votice
„O kalamář Jana Herbena"
Můj život za deset let
1. místo: Dominika Mrázková, ZŠ Votice 8. A
2. místo: Karolína Maršíčková, ZŠ Votice 6. C
3. místo: Michaela Brabencová, ZŠ Votice 8. C
4. místo: Dorota Blažejovská, ZŠ Votice 8. A
5. místo: Sabina Hauserová, ZŠ Votice 7. A
Zvláštní cena
Petr Čaloun, ZŠ Votice
Matěj Sedláček, ZŠ Votice
Karolína Budínová, ZŠ Votice
Eva Pochylá ZŠ Votice
Karel Hauser ZŠ Votice
Co nám dávají a berou moderní technologie
1. místo: Kateřina Drábková ZŠ Votice 7. A
2. místo: Jan Trýbl ZŠ Votice 8. A
3. místo: Kateřina Kutišová ZŠ Votice 8. A
4. místo: Kristýna Kadlecová ZŠ Votice
5. místo: Ondřej Kolín ZŠ Votice
Zvláštní cena
Luboš Spálenka ZŠ Votice