Maršovická školka je i nadále plně obsazená. Byť v současném chřipkovém období chodí do školky méně předškoláků. To bylo znát i při pondělním dětském karnevalu.

„Kapacitu máme dvaapadesát míst a stejný počet je i přihlášených dětí," uvedla Miroslava Strakatá, ředitelka maršovického předškolního zařízení sídlícího v objektu bývalé základní školy. „Zájem rodičů z městyse i z okolních obcí o umístění předškoláků k nám je trvalý a těší nás," podotkla Miroslava Strakatá.

Školka se kromě účasti v různých výchovných projektech pro předškoláky může pochlubit nejen vybaveným zázemím, ale také vybudovanou přírodní zahradou.

Dětem začínají jarní prázdniny, ale školka nezavírá

„Máme výbornou spolupráci s obcí. Starosta, který zná školskou problematiku z předchozího působení, nám vyhledává možnosti získat na naše projekty dotace," nastínila ředitelka mateřské školy, která například zajišťuje provoz i při nadcházejících týdenních jarních prázdninách, které na Benešovsku začínají už o o tomto víkendu.

„Máme otevřeno. Stejně tak i při velkých letních prázdninách, byť je provoz zredukovaný zpravidla na jednu třídu. Školku pravidelně zavíráme pouze při zimních prázdninách," konstatovala ředitelka MŠ Maršovice Miroslava Strakatá.

Silnější populační ročníky z okolí mohou využívat také fungující školky v Bystřici, Neveklově, Křečovicích, Olbramovicích, Vrchotových Janovicích i v srpnu nově postavenou školku v Prosenické Lhotě.